Спорт і пандемія: які умови для вболівальників висунули організатори Чемпіонату світу з футболу в Катарі та Літньої Олімпіади в Токіо

Суспільство
22 Червня 2021, 14:51

Умовою для вболівальників для відвідування ігор майбутнього Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Катарі в 2022 році буде наявність вакцинації від коронавірусу. Прем'єр-міністр Катару Шейх Халід бен Халіфа бен Абдул Азіз Аль Тані заявив ЗМІ, що незважаючи на те, що до моменту початку чемпіонату більшість країн вже встигне самостійно провести повне щеплення громадян, влада країни все ж планує вжити заходів для безпечного проведення спортивної події. Футбольним фанатам, які не матимуть щеплень буде запропоновано зробити вакцинацію на місці перед відвідуванням змагань.

 

"Зараз ми ведемо переговори з компанією про надання 1 млн доз вакцин проти COVID-19 з метою імунізації тих, хто прибуде в Катар", – сказав він у коментарі державному інформаційному агентству QNA. При цьому чиновник не уточнив про яку саме вакцину йдеться. Також не зовсім зрозуміло, як проводитимуть щеплення, адже для більшості вакцин потрібне повторне введення дози через декілька тижнів. 

 

Читайте також: Україна відкривається для коронавірусу

 

Також стало відомо, що на Олімпійських іграх в Токіо дозволять перебувати лише громадянам країни, але з певними обмеженнями. Вболівальникам доведеться бути в масках, також на стадіонах не можна буде кричати. Спортсмени ж будуть проходити регулярне тестування та матимуть обмежений дозвіл на пересування. Рішення щодо допуску вболівальників було ухвалено через істотне зниження рівня захворюваності та високі темпи вакцинації в Японії (наразі в країни роблять близько 1 млн щеплень щодня).

 

У своєму ексклюзивному коментарі Тижню Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський пояснив, що для українських глядачів та вболівальників, як і для представників інших країн, доступ до спортивних змагань, на жаль, заборонений. Так само залишається закритим в’їзд до країни. За словами Посла рішення про те, що Олімпіада відбудеться без іноземних гостей було ухвалено ще два місяці тому і залишалося тільки питання чи взагалі будуть глядачі. «Зараз ухвалили остаточне рішення, що глядачам бути дозволять, але тільки японцям, до того ж максимальна кількість буде обмежена до 10 тис. осіб». 

 

Читайте також: Новий штам COVID-19 “Дельта”. В чому його небезпека для України

 

Що стосується спортсменів, то дипломат пояснив, що по відношенню до них будуть застосовуватися дуже жорсткі обмеження, як-от заборона на вихід до міста з місця їхнього розташування. Приїхати в Японію наразі можуть лише ті особи, кого офіційно акредитував Національний олімпійський комітет України. До того ж передбачено, що кожного дня їх будуть тестувати на наявність коронавірусу. «Нам, дипломатам, заборонено з ними контактувати», – додав пан Корсунський.  Втім, за словами посла, остаточне рішення щодо атлетів буде ухвалено пізніше. «На жаль, це дуже обмежує масштаб проведення Олімпіади», – визнав пан Корсунський

 

читати ще

показати ще