Сполучене Королівство планує приєднатись до європейської системи військової мобільності

27 Жовтня 2022, 21:26

Великобританія та Євросоюз збираються підписати угоду, яка дозволить швидко переміщати війська через територію країн ЄС. Підсумковий план угоди мають затвердити у листопаді.  Про це повідомила глава міноборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, передає The Times. Вона пояснила, що плани Великобританії підписати угоду пов’язані із воєнними діями в Україні.

«Я дійсно рада, що Великобританія приєднається до угоди, тому що прямо зараз ми бачимо, наскільки важливе Сполучене Королівство, це важливий партнер, коли йдеться про військове співробітництво у питанні допомоги Україні», – сказала вона британській газеті.

Великобританія залишила угоду про «військову мобільність», коли вийшла з ЄС, але з того часу договір перестав бути винятково внутрішньосоюзним. До нього вже доєднались США, Норвегія та Канада. Її учасникам потрібно менше дозволів, щоб переміщати війська між країнами ЄС.

Однією з цілей угоди є стримання третіх держав від оголошення війни іншим європейським країнам за допомогою легкого способу мобілізації військового персоналу та обладнання.

Група сподівається, що вони зможуть створити коридори в стилі холодної війни над континентом для транспортування військової допомоги.

Кожен учасник повинен буде внести зміни у свою інфраструктуру та створити заздалегідь сплановані маршрути для безпечного транспортування великмих об’ємів обладнання.

Із постійно зростаючою напруженістю, спричиненою діями Владіміра Путіна в Україні та загрозами більш широкого нападу, Європі потрібна така система для швидкого військового реагування.

Раніше цього тижня, Оллонгрен, чий дідусь народився в Києві, зустрілась із українськими військовими у невідомому місці на півночі Англії, де британські та голландські військові навчають їх перед тим, як вони вирушать на лінію фронту.