Співробітники ФСБ причеті до відмивання грошей через Молдову – Reuters

15 Березня 2017, 17:31

Розвідка Молдови отримала інформацію про те, що співробітники ФСБ Росії організували схему з відмивання грошей, через яку були виведені більш 22 мільярдів доларів. Про це пише Reuters з посиланням на молдавських чиновників.

Кошти, які вивели співробітники ФСБ, могли використовуватися для «посилення російського впливу на молдавських депутатів і просування інтересів Москви», вважають джерела Reuters.

За інформацією співрозмовників агентства, до схеми причетний бізнесмен Вячєслав Платон. Він був затриманий в серпні 2016 року у Києві і екстрадований до Молдови. Бізнесмен звинувачується у вимаганні та відмиванні грошей в особливо великих розмірах.

За словами співрозмовників Reuters, Росія намагається перешкоджати проведенню розслідування, влаштовуючи допити чиновникам Молдови,у тому числі генпрокурору країни Юрію Гарабу, під час прикордонного контролю в російських аеропортах.

У зв'язку з перевірками влада Молдови 9 березня передала послу РФ в Кишиневі ноту про зловживання з боку прикордонників, які обшукували молдавських чиновників і ставили під сумнів їх особистості. Молдавський парламент опублікував заяву, в якій сказано, що зловживання почастішали після того, як молдавські слідчі звернулися до російської влади за інформацією про походження цих грошей.

Про існування «молдавської схеми» з виведення і відмиванні коштів з Росії стало відомо в 2014 році. Схема полягала в наступному: офшорні компанії укладали з російськими фірмами-одноденками фіктивні договори позик, поручителями цих кредитів виступали громадяни Молдавії. Після цього компанія зверталася до молдовського суду, який стягував заборгованість з боржника з РФ.

На початку серпня молдавська прокуратура затримала колишніх співробітників Нацбанку Молдовиї у справі про відмивання понад $20 млрд з Росії.