Співдоповідачі ПАРЄ здивовані чоловічою охороною Тимошенко

17 Травня 2012, 16:21

За її словами, під час зустрічі з Тимошенко у харківській лікарні в палаті знаходилися троє охоронців жіночої статі і двоє – чоловічої. Водночас, за словами представниці ПАРЄ, їй повідомили, що під час того, як Тимошенко переодягається, в її кімнаті присутні винятково жінки. Хоча можливості перевірити це у пані Маріетти де Пурбе-Лундін не було.

«На жаль, нещодавно мав місце факт втручання в приватне життя Юлії Тимошенко у формі публікації денного графіку її процедур. Під час зустрічі з нами Тимошенко висловила глибоке обурення тим, що стан її здоров’я та лікувальні процедури дуже широко і публічно обговорюються», – додала співдоповідачка  Маіліс Репс, підкресливши, що не хотіла б  обговорювати будь-які деталі пов’язані зі здоров’ям та лікування Тимошенко.

«Юлія Тимошенко через це почувається дуже дискомфортно і, безумовно, одна з рекомендацій, які ми будемо давати нашому моніторинговому комітету,  буде стосуватись необхідності більшої поваги до приватного життя Юлії Володимирівни», – сказала Маріетта де Пурбе-Лундін.

Вона також додала, що окремі процедури лікування Тимошенко взагалі відбуваються при вимкненому світлі і лікарі вимушені працювати практично в темряві, бо Тимошенко не хоче, щоб ці процедури фіксувалися трьома встановленими у палаті відеокамерами.

«Водночас Тимошенко кілька разів підкреслила, що жодних претензій ані до лікарів, ані до медичного персоналу лікарні немає», –  додала співдоповідач ПАРЄ.

Співдоповідачі ПАРЄ також відзначили, що лікарня, де перебуває Тимошенко  охороняється дуже ретельно, і щоб пройти до палати екс-прем’єра їм довелося пройти такі ж процедури щодо безпеки, як приміром, в аеропортах.

 Маріетта де Пурбе-Лундін також додала, що Тимошенко «є сильною жінкою, рішуче налаштована і перебуває в курсі всього, що відбувається в Україні та за її межами».