Вона зазначила, що остаточний графік зустрічей, які співдоповідачі ПАРЄ проведуть під час перебування в Україні, ще остаточно не затверджено. Однак вони мають намір зустрітися з президентом України, спікером та представниками Ради та ін.
За словами Марієтти де Пурбе-Лундін, перенесення візиту з 4-5 квітня на 15-16 квітня запропонувала українська сторона.
«Українська сторона не змогла забезпечити проведення усіх потрібних зустрічей 4-5 квітня і запропонувала перенести візит на 15-16 квітня. Сподіваюсь, що тепер усі зустрічі вдасться організувати», – сказала вона.
За її словами, у перенесенні візиту вона не бачить якихось політичних мотивів чи спроб протидії з боку української влади.
«Як бачите, візит було відкладено фактично лише на десять днів, тому я б не говорила, що має місце якась протидія. Подивимось, як розгортатимуться події вже під час нашого візиту», – сказала співдоповідачка.
Вона додала, що під час візиту будуть підніматися питання щодо виконання Україною її зобов’язань перед Радою Європи, зокрема питання про ув’язнення опозиційних лідерів.
Нагадаємо, сьогодні газета “КоммерсантЪ-Украина” повідомила, що влада відмовляється приймати в Україні співдоповідачів місії ПАРЄ. «Протягом останніх двох місяців співдоповідачки асамблеї з українського питання Майліс Репс і Марієтта Пурбе-Лундін не можуть відвідати Україну. Влада знаходить все нові відмовки – то президента немає, то ще щось», – розповіло джерело «КоммерсантЪ-Украина». За даними видання, візит двічі переносився з метою мінімізувати ризик дискусії про проблеми в Україні на квітневій сесії ПАРЄ.
У свою чергу у Міністерстві закордонних справ України назвали інформацію про затягування візиту співдоповідачок ПАРЄ безпідставною.
Згодом депутат естонського парламенту Майліс Репс заявила, що візит співдоповідачів ПАРЄ до України був відкладений із технічних причин.