Спікер парламенту Ірану відкидає надання Росії постійної авіабази у його країні

18 Серпня 2016, 23:25

“Варто звернути увагу, що Іран не надавав жодній країні військової бази і той факт, що ми співпрацюємо з Росією як із союзником у регіональних питаннях, зокрема у тому, що стосується Сирії, не означає, що ми надали Росії військову базу. Якщо медіа підняли це питання, то зараз цей факт заперечується”, заявив Ларіджані у середу, 17 серпня, в парламенті Ірану.

Він також налогосив, що Москва та Тегеран посилили співпрацю через “кризу тероризму”.

Міністерство оборони Росії у вівторок підтвердило, що розташувало стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 і та винищувачі Су-34 в Ірані і вони вже виконували авіаудари проти терористів у Сирії. Зокрема, у повідомленні йдеться про те, що “16 серпня 2016 року дальні бомбардувальники Ту-23М3 та фронтові бомбардувальники Су-34 піднялися у повітря з їхньої бази у Хамадані (Ісламська республіка Іран)”.

Як повідомляє World Affairs, стратегічні дальні бомбардувальники Ту-22М3 вже наносили удари по Сирії проти ІДІЛу з цієї авіабази.

Через кілька годин після цього секретар Верховної Ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані непрямо підтвердив розташування стратегічних бомбардувальників Ту-22М3 і та винищувачів Су-34 у Західному Ірані, для того щоб застосувати їх проти терористів у Сирії.

Поки не відомо, яку кількість військового обладнання буде дислоковано на авіабазі у Хамадані.

Перші фото, опубліковані видання Al-Masdar, свідчать, що щонайменше три Ту-22М3 та один військово-транспортний літак Іл-76 знаходяться в Ірані.

Ключовою перевагою для російських повітряних сил є значне зменшення часу польоту до цілей у Сирії.

Росії дальні бомбардувальники наносили авіаудари по Сирії із авіабази Моздок у Росії. Для цього їм потрібно було подолати відстань довжиною близько 2000 км, аби дістатися до цілей у Сирії. Тепер цю відстань зменшено до 700 км, тож “швидкі” удари можна наносити негайно і дешево.

Як зазначає американське видання, військова співпраця між Іраном та Росією швидко розвивається.

У січні цього року Москва та Тегеран підписали угоду про військову співпрацю, яка передбачає ширшу співпрацю у галузі підготовки кадрів та у боротьбі з тероризмом. Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу і його іранський колега бригадний генерал Хоссейн Дегхан підписали документ в ході візиту російської верхівки до іранської столиці.

Раніше медіа також повідомляли, що Москва знову попросила дозволу в Ірану та Іраку на переліт своїх крилатих ракет через їхні повітряні простори для нанесення ударів по цілях терористів у Сирії.

Читайте також: Українські карти сирійського пасьянсу

 

Позначки:

читати ще