Спецслужби виявили “російський слід” у справі про вибух біля будівлі СБУ в Одесі

20 Жовтня 2015, 21:01

Правоохоронці виявили "російський слід" у теракті біля будівлі СБУ в Одесі. Відповідальність за вибух взяло на себе так зване «одеське підпілля», яке розмістило Інтернеті  відеоролик з території окупованого Криму. Про це голова Служби безпеки України Василь Грицак доповів президенту України Петру Порошенку, повідомили в прес-центрі СБУ.

«Ми сприйняли це як виклик і доклали максимум зусиль для розкриття справи. Сьогодні можу доповісти – злочин розкрито у короткий термін. Затримано трьох його виконавців, проведено 22 обшуки. Ми маємо також інформацію про замовників, які надсилали злочинній групі вказівки з території Росії і Криму, вони рано чи пізно також будуть притягнуті до відповідальності»,- повідомив голова СБУ.

Ця викрита і знешкоджена СБУ диверсійно-розвідувальна група, керована російськими спецслужбами, крім того підозрюється у причетності до низки підривів адмінбудівель та офісів громадських структур в Одеській та Миколаївській областях. 

19 жовтня затримано трьох  мешканців м. Одеса, усі вони активісти місцевих проросійських громадських організацій, зналися на конспірації, мали позивні, застосовували сучасні комп'ютерні технології.

У СБУ стверджують, що сценарій злочину розроблявся на території Росії. Особа, що закладала вибухівку, пройшла  спеціальну диверсійну підготовку у військовому центрі в РФ. Підпільну лабораторію з виготовлення саморобних радіокерованих вибухових пристроїв зловмисники обладнали в одній з десятиповерхівок Одеси. Враховуючи реальну небезпеку для життя мешканців будинку, їх  на час спеціальної операції евакуювали. 

Під час обшуків вилучено речові докази протиправної діяльності затриманих, вогнепальну зброю, боєприпаси. Зокрема оперативники виявили елементи саморобної «бомби»,  аналогічної тій, що була закладена під будівлею СБУ. У зловмисників вилучено велику кількість сепаратистської символіки, антиукраїнські матеріали.

Слідство триває. Підозрювані утримуються під вартою.

Нагадаємо, близько 5-ї ранку 27 вересня в центрі Одеси стався вибух біля будівлі СБУ. Порушено провадження про теракт. Унаслідок вибуху пошкоджень зазнали понад три десятки будинків історичного центру міста.