Спецслужби РФ використовують бійцівські клуби в ЄС для вербування провокаторів – розслідування

25 Травня 2017, 17:50

Російські розвідувальні служби використовують клуби бійцівських видів спорту для вербування потенційних провокаторів у Німеччині та інших країнах ЄС, пише EUobserver. Кількість таких клубів більше, ніж про це повідомлялося раніше, і ці "сплячі осередки" можуть організувати агресивні провокації перед прийдешніми німецькими виборами, попереджають експерти з безпеки.

"Клуби бійцівських видів спорту, які навчають атакуючому стилю під назвою "система", мають "прямі або непрямі" зв'язку з військовою розвідкою ГРУ або з ФСБ, внутрішніми розвідувальними службами в Росії", – заявив виданню фахівець з російського шпигунства, що проживає в Берліні, Дмітрій Хмельницкий. 

63-річний дослідник втік з Росії в тодішню Західну Німеччину у 1987 році після того, як його притягнули до судової відповідальності за проведення дослідження КДБ. Своє розслідування клубів "системи" він проводив з використанням відкритих джерел в інтернеті. Йому допомагав Віктор Суворов, колишній офіцером ГРУ, якого відрядили до Женеви та Швейцарії, під час Холодної війни, перш ніж він втік у Сполучене Королівство.

Він сказав, що ГРУ використовує клуби, щоб вербувати агентів на Заході так само, як це робилось у колишній Східній Німеччині в часи Холодної війни. Його розслідування виявило 63 клуби "системи" в Німеччині і ще десятки подібних в інших країнах ЄС, на Західних Балканах і в Північній Америці.

"Багато з цих клубів публічно вихвалялися, що у них є зв'язки з російським спецназом, і вони використовували символіку ГРУ або ФСБ, таку як зображення кажанів або св. Георгія", – йдеться в матеріалі.

Хмельницький розповів EUobserver, що згідно з доктриною ГРУ, цих агентів можна використовувати для атак на такі цілі як військові бази або цивільні аеропорти, якщо розпочнеться війна з НАТО, але їм також можна наказати створити "загальний терор в тилу ворога" або "атмосферу підозри, незахищеності і страху" серед населення ворожої країни в мирний час.

Заглядаючи вперед щодо виборів у Німеччині, які відбудуться в вересні, він сказав, що російські агенти можуть спробувати розпочати процес насильства перед голосуванням. "Їх можуть використовувати для дестабілізації ситуації, наприклад, шляхом провокування насильства під час антиурядових демонстрацій, або ж за допомогою кидання коктейлів "Молотова" в мечеть або в притулок для мігрантів", – сказав він.

Він сказав, що школа "Система Вольф" викликає "особливий інтерес", оскільки вона "дуже швидко розвивається" в Європі. "Всього за сім років вона відкрила відділення в Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Сербії та Швейцарії і створила німецький філіал "Нічних вовків", російської банди мотоциклістів, лідер якої дружить з російським президентом Володимиром Путіним", – розповів Хмельницький.

98