Спецслужби Ізраїлю не бачать нічого дивного у викрадені палестиця з України

22 Березня 2011, 09:05

"У секторі Газа його затримати неможливо, а в Ізраїлі він не з'являється", – заявив співрозмовник видання.

За неофіційними даними МВС Ізраїлю, палестинський інженер підозрюється в антиізраїльській діяльності, а також у сприянні терористичній організації "Хамас".

Між тим, джерела в українських спецслужбах розцінюють інцидент як спецоперацію прикриття подвійного агента "Моссаду", яким, на їхню думку, є Дірар Абу-Сісі.

"Він дуже непроста людина, і на електростанції в секторі Газа опинився він теж не випадково. За деякою інформацією, вже в Україні було зафіксовано, що він має кілька паспортів", – розповіло джерело в одній зі спецслужб.

За його версією, палестинця ніхто не викрадав, а той сам хотів непомітно зникнути з країни – так би і сталося, якби дружина не підняла скандал. За цією ж версією, в ізраїльській в'язниці Абу-Сісі виявився не тому, що його заарештували за правопорушення.

Таким чином, ізраїльські спецслужби спеціально сховали палестинця, щоб він не потрапив в руки бойовиків "Хамасу", що контролює ситуацію в секторі Газа.

Нагадаємо, Абу-Сісі був викрадений вночі 18 лютого з поїзда №63, який прямував з Харкова до Києва. Абу-Сісі одружений на українській громадянці, яка і повідомила в Агентство ООН у справах біженців, що її чоловік зник.

Напередодні ізраїльський суд на вимогу правозахисної організації повідомив, що Абу-Сісі знаходиться в ізраїльській в'язниці. Його дружина найближчими днями має намір подати до суду на Україну, оскільки українська влада порушила Конституцію та Декларацію з прав людини.

Дружина Абу-Сісі, посилаючись на адвоката чоловіка, заявила, що у нього "проблеми з серцем, запалення нирок і підвищений артеріальний тиск". "Все це – результати "теплого" спілкування з органами безпеки Ізраїлю. Можливо, це спосіб з їхнього боку змусити його визнати звинувачення, яких немає. Він схуд на 13 кг, я боюся за його здоров'я", – заявила вона.

17 березня мировий суд міста Петах-Тіква (Ізраїль) провів у закритому режимі слухання у справі технічного директора єдиної в секторі Газа електростанції. Як повідомила заступник голови суду Лея Лев, Дірар Абу-Сісі був арештований "з метою розслідування і перебуває в ізраїльській в'язниці". За її словами, решта інформації у цій справі, включаючи обставини арешту, результати слідства і висунуті звинувачення, засекречена.