Спецслужба США: Обама не знав про прослуховування розмов Меркель

27 Жовтня 2013, 22:59

Як заявила офіційний представник АНБ Вені Вайнс, тодішній керівник Агентства нацбезпеки Кіт Александер "не обговорював з президентом Обамою в 2010 році можливу зарубіжну розвідувальну операцію, що стосується канцлера Німеччини Меркель".

За словами Вайнс, він "ніколи не обговорював можливі операції, що стосуються канцлера Меркель".

Як відомо, раніше Журнал Spiegel повідомив, що американські спецслужби вели стеження за комунікаціями в урядовому кварталі Берліна з американського посольства, яке розташоване в центрі міста. У будівлі посольства були встановлені сучасні антени з великим посиленням, зазначає видання. З документа, датованого 2010 роком, випливає, що таке ж обладнання спецслужби встановили ще майже в 80 містах світу, пише видання.

Нагадаємо,  британська газета The Guardian з посиланням на секретний документ, переданий журналістам колишнім працівником американських спецсслужб Едвардом Сноуденом, повідомила, що Агенство національної безпеки США прослуховувало більше 200 телефонних номерів 35 лідерів країн світу.

Матеріали, які Сноуден передав німецькому виданню Spiegel, можуть свідчити, що американські спецслужбипрослуховували офіси Європейського Союзу та лідерів країн-членів ЄС.

Вашингтон інформацію про стеження спростовує.

98