Спецпризначенці взяли штурмом Апеляційний суд і вивели Кузьменко

20 Грудня 2019, 18:00

У п’ятницю, 20 грудня, спецпризначенці штурмували залу Апеляційного суду, де не відбулося засідання справи щодо підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета – волонтерки Юлії Кузьменко. Про це передає Hromadske з зали суду, публікуючи відео штурму у Twitter.

 

Зазначається, що спецпризначенцям вдалося вивести Кузьменко з зали суду.

 

 

Як передає УНІАН, кілька десятків спецпризначенців у спецобладунках та шоломах почали витискати людей.

 

 

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). 

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко та Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Дугарь. Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.

 

19 грудня п’ята кадрова комісія ухвалила рішення про неуспішне проходження атестації за результатами співбесіди через невідповідність вимогам професійної етики та доброчесності. За даними ЗМІ, мова йде про Олександра Лукашенка, який підписував підозри у справі. 20 грудня Генпрокуратура оновила групу прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у провадженні щодо Шеремета.

 

20 грудня Апеляційний суд Києва переніс на 24 грудня розгляд апеляції на тримання під вартою Кузьменко. На засідання не з’явилися прокурори. Захист просив не відкладати засідання, а зробити перерву кілька годин для забезпечення прибуття прокурорів і для ознайомлення суддів з матеріалами справи. Кузьменко заявила, що не поїде звідси і що має право на це засідання.

 

Натомість у ГПУ пояснили, що розгляд апеляції було відкладено через неналежне інформування прокурорів про засідання та несвоєчасне надходження матеріалів з Печерського райсуду.