Спецпризначенці розповіли про збільшення потоку готівки на окуповані території Донбасу

19 Січня 2016, 11:30

Працівники спецпідрозділу податкової міліції в зоні АТО «Фантом» констатували збільшення випадків виявлення готівковки та банківських карток, які перевозять на непідконтрольну Україні територію як через встановлені пункти в'їзду-виїзду, так і безпосередньо через лінію зіткнення. Про це Тижню повідомила прес-служба ДФС.

Один з останніх випадків стався 18 січня. На КПВВ «Новотроїцьке» виявили в автомобілі Honda $170 тис., які перевозив мешканець Шахтарська. Відео цієї операції оприлюднили сьогодні на вебсайті Держприкордонноїслужби.

 

Водій не зміг пояснити походження та призначення коштів. Працівники «Фантому» переконані, що він не є власником грошей. Вони додають, що особи, яких затримують із великими сумами готівки в жодному випадку не можуть пояснити джерело її походження.

«Іноді водії пояснюють, що гроші призначаються для пенсіонерів, але суми знятих коштів та залишки на карткових рахунках дають підстави сумніватись в правдивості даних тверджень. Іноді кажуть, що це власні заощадження за багато років, а на запитання, чому вони подорожують через лінію зіткнення та по зоні проведення АТО з такими сумами в спеціально обладнаних схованках в автівках, розповідають, що нібито не довіряють банкам. Вочевидь настільки, що ризикують бути затриманими на блокпостах до з'ясування обставин, куди прямують з такими сумами, та для чого вони призначені», – йдеться у повідомленні.

Слідчі спецпідрозділу встановлюють джерела походження і призначення коштів, адже перевірити, чи вносила особа ці суми в декларацію та чи сплачувала податки від власної підприємницької діяльності нескладно для податківців. Також перевіряють причетність осіб до нелегальної торгівлі через лінію зіткнення та фінансування тероризму. Саме так раніше виявили схему конвертації безготівкових коштів, які надійшли з рахунків підприємств на непідконтрольній Україні території, та подальшого вивозу готівки на територію «ЛНР» та «ДНР». За кожним випадком виявлення готівки, що прямувала в бік терористичних «ЛНР» та «ДНР» вирішуються питання про кваліфікацію дій затриманих за ст. 285-5 Кримінального кодексу (Фінансування тероризму).

«Врегулювання питання щодо встановлення контролю за переміщенням готівки має бути здійснене в такий спосіб, щоб жодним чином не обмежувати прав громадян України, що змушені проживати на території, тимчасово окупованої терористами. Одним з таких способів є встановлення обмеження на суму готівки, яку дозволено провозити без підтвердження джерела її походження», – пояснили у спецпідрозділі.

Нагадаємо, у грудні під Щастям затримали вантаж для продажу на окупованих територіях вартістю 1,5 млн грн. Раніше у серпні на межі з окупованим Донбасом затримали полтавчанина з 1,7 млн російських рублів

Автор:
Тиждень
105