Спеціальний прокурор Сполучених Штатів Америки Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у президентські вибори США, виявив зв'язок екс-працівника кампанії Дональда Трампа Річарда Гейтса, який був бізнес-партнером політтехнолога Пола Манафорта, з колишнім російським розвідником під час президентської кампанії. Про це йдеться в офіційному документі Федерального суду округу Колумбія, повідомляє видання The New York Times.
Зазначається, що Гейтс здійснював телефонні дзвінки у вересні та жовтні 2016 року особі, яка мала активні зв'язки з Головним розвідувальним управлінням Генерального Штабу Російської Федерації (ГРУ) у той час.
За даними документу, екс-працівник ГРУ, який ідентифікується як "особа А", працював на Гейтса та Пола Манафорта у рамках їхньої попередньої лобістської роботи в Україні.
Зокрема, джерело, ознайомлене із даною справою, визначило "особу А" як Костянтина Килимника, українця, який працював на лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта та був посередником між Манафором і російським олігархом Олегом Дерипаскою, близьким до президента РФ Владіміра Путіна.
"Килимник народився в Україні, коли країна ще була частиною Радянського Союзу, і служив в російській армії як перекладач. Розслідування українських прокурорів щодо можливих зв'язків Килимника з російською розвідкою було закрито наприкінці минулого року без звинувачень. Килимник постійно проживав у Москві та Києві, столиці України, і регулярно їздив між ними протягом багатьох років роботи на Манафорта та Гейтса від імені різних олігархів та політичних партій, орієнтованих на Росію", – підкреслили у виданні NYT.
Наголошується, що можливі контакти Гейтса з екс-представником російської розвідки були розкриті у документі, який стосується вироку екс-адвокату у справі Юлії Тимошенко Алексу ван дер Цваану, який у лютому визнав, що помилково свідчив про втручання РФ в американські вибори 2016 року.
Так, у документі прокурори відзначили, що Гейтс і Ван дер Цваан контактували з "особою А", яка також працював з лобістом Манафортом в Україні у вересні і жовтні 2016 року.
У свою чергу, президентські вибори в США відбулися у листопаді 2016 року.
Нагадаємо, 15 березня захист колишнього керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів екс-президента України Віктора Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
Також окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.
При цьому, у жовтні минулого року Манафорта вже помістили під аналогічний домашній арешт із заставою у іншій справі за рішенням федерального суду у Вашингтоні.
Раніше екс-очільника передвиборчогого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта відправили під домашній арешт. Правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків.
Згодом американські ЗМІ поширили інформацію, що Пол Манафорт планує 30 жовтня здатися американським федеральним органам у зв’язку з розслідуванням щодо втручань Росії у президентські вибори 2016 року. Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.
30 жовтня у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.