Спецназівці США разом із курдами знищили одного з високопоставлених ватажків ІДІЛ

11 Серпня 2016, 17:58

Зранку 11 серпня на іраксько-сирійському кордоні було знищено одного з високопоставлених лідерів терористичного угруповання "Ісламська держава", відповідального за природні ресурси ІДІЛ в Іраку та Сирії. Про це повідомляє Регіональна рада безпеки Курдистану на своїй сторінці у Twitter.

"Внаслідок спільної операції нашого антитерористичного підрозділу і сил спецпризначення США поблизу іраксько-сирійського кордону було ліквідовано одного з ватажків ІДІЛ", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що терорист Самі Джасем Мохаммед Аль-Джабурі, відомий як Хаджи Хамад, був відповідальний за природні ресурси ІДІЛ в Іраку та Сирії.

Крім того, під час операції було також ліквідовано його помічника.

Як відомо, Рада з регіональної безпеки Курдистану здійснює контроль з безпеки і координацію розвідувальної роботи в Курдистані, а з серпня 2014 року координує авіаудари міжнародної коаліції проти ІДІЛ.

Рада була створена 2 травня 2011 року за рішення парламенту Іракського Курдистану. 

Іракський Курдистан або "Курдистанський регіон" – курдське державне утворення у складі Іраку. За конституцією Іраку має статус широкої автономії, де-факто є напівнезалежною територією.

Нагадаємо, в Афганістані в результаті авіаудару США 9 липня був ліквідований один з лідерів "Ісламської держави" Умар Халіфа.