Спецкомісія МОК допустила до Олімпіади низку збірних РФ і деяких окремих спортсменів

4 Серпня 2016, 19:06

Спеціальна комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) підтвердила участь в Олімпіаді-2016 кількох російських олімпійських збірних, а також деяких окремих спортсменів.

Зазначається, що до участі в іграх допущені раніше відсторонені плавці Володимир Морозов і Микита Лобінцев, каноїст Андрій Крайтор, а також гольфістка Марія Верчьонова і шість веслярів академічного стилю.

Крім того, в Олімпіаді зможуть взяти участь у повному складі російські збірні з гандболу, тенісу, волейболу, дзюдо, стрільби, боксу та велоспорту.

У той же час, чотири російських важкоатлети відкликали позов до Спортивного арбітражного суду у Лозанні про незаконність їх усунення.

Нагадаємо, 18 липня незалежна комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) оприлюднила результати свого розслідування, що стосувалося Олімпійських ігор в Сочі. Згідно з доповіддю комісії, співробітники сочинської антидопінгової лабораторії постійно підміняли проби російських спортсменів і робили це за підтримки співробітників спецслужб, включаючи ФСБ.

На наступний день МОК опублікував перші висновки за підсумками доповіді WADA, оголосивши, що пізніше прийме рішення про участь Росії в Олімпіаді в Ріо.

Пізніше Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вирішив не відстороняти збірну Росії від участі в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Виконком МОК ухвалив, що рішення про допуск до Олімпіади кожного російського спортсмена прийматимуть відповідні міжнародні федерації.