Спалах кишкової інфекції у Європі могло викликати насіння із Єгипту

30 Червня 2011, 22:51

У доповіді центру йдеться, що остаточної ясності в цьому питанні поки немає. Однак повідомляється, що насіння пажитника (рід рослин родини бобових, що включає близько 130 видів), імпортовані в 2009 і 2010 роках, "були замішані в обох спалахах".

Зазначимо, що у Німеччині захворіли більше 4 тисяч людей, 48 з них померли. Спалах цієї інфекції у французькому місті Бордо була менш небезпечною: від неї постраждали 15 осіб.

Німецькі фахівці виявили джерело поширення інфекції E.coli. Ним виявилася ферма в Нижній Саксонії, де вирощувалися пагони бобових.

У доповіді центру йдеться, що спалах E.coli в Бордо пов'язаний з насінням, ввезеними з Єгипту у 2009 році британською компанією і потім проданими до Франції. Спалах в Німеччині пов'язана з такими ж насінням, але ввезеними в 2010 році.

Обидві спалахи були викликані рідкісним штамом бактерії E.coli – O104: H4.

Європейський центр контролю та запобігання інфекційних захворювань заявив, що цей штам зустрічається у людей так рідко, що ці два спалахи повинні бути пов'язані між собою, і обидва викликані вживанням у їжу пророслого насіння.

У доповіді вказується на можливість нових спалахів цього небезпечного захворювання, оскільки "інші партії потенційно зараженого насіння до цих пір знаходяться у продажу в країнах ЄС і, можливо, за його межами".

Європейський центр контролю та запобігання інфекційних захворювань, а також Європейська комісія з безпеки харчових продуктів закликає споживачів не пророщувати насіння бобових для вживання в їжу і утримуватися від вживання сирого насіння до завершення розслідування.