SpaceX запустив ракету Falcon 9 з телекомунікаційним супутником

16 Березня 2017, 11:18

Аерокосмічна компанія SpaceX здійснила успішний запуск ракети-носія Falcon 9, яка вивела на орбіту телекомунікаційний супутник EchoStar XXIII. Трансляція запуску велася на сайті компанії, а також в мікроблозі SpaceX в Twitter.

Ракета була запущена зі стартового майданчика 39A, розташованому в Космічному центрі Кеннеді у Флориді, о 8 годині ранку за київським часом. Супутник призначений для мовлення на територію Бразилії.

 

Спочатку пуск ракети-носія був запланований на 14 березня, проте його довелося відкласти через сильний вітер у районі стартового майданчика.

Як пише The Verge, на цей раз програма пуску не включала в себе повернення і посадку першого ступеня Falcon-9, оскільки доставка щодо важкого супутника на задану орбіту вимагала більше палива, і кількості палива, що залишався в баках першого ступеня, не вистачило б для її посадки.

Цей запуск може стати одним з останніх для нинішньої версії Falcon 9, оскільки в перспективі SpaceX планує запускати важкі супутники на високі орбіти за допомогою важкої ракети Falcon Heavy, випробувальний пуск якої запланований на літо, а також за допомогою вдосконаленої версії Falcon 9, яка отримала назву Block 5.