Більша частина тих, хто погоджуються проголосувати за кандидата в обмін на заохочення, – жінки і виборці у віці 20-29 років, менша – чоловіки і респонденти 40-49 років, пише "Коммерсант-Украина".
У дослідженні наголошується, що найбільше громадян, готових проголосувати за кандидата, який запропонує їм подарунок, – кияни (11,9%) і виборці, готові найближчої неділі проголосувати за Партію регіонів (13,3%).
Водночас 52% респондентів заявили, що пропозиція про подарунок або гроші від кандидата не вплине на їхній вибір, тоді як 29% виборців голосувати за такого кандидата відмовляться.
Відповіді громадян різняться в залежності від регіону, зазначають соціологи. Так, на півночі країни подарунок від кандидата взяли б 14% опитаних, на заході – 22%, на півдні та сході – по 32%, в центральній Україні – 40%, у Києві – 56%.
За словами заступника директора GfK Ukraine Гліба Вишлінського, виборці партії УДАР, об'єднаної опозиції та Компартії не сприймають заохочень. "Єдина партія, по якій простежується позитивна залежність, – Партія регіонів, при цьому дане явище (підкуп виборців – Ред.) більш характерно для великих міст і півдня України", – підкреслив експерт.
Дослідження було проведене з 2 по 20 червня у всіх регіонах України. Було опитано 1 тис. респондентів у віці від 16 років.
Нагадаємо, за словами соціолога Ірини Бекешкіної, близько 60% прихильників влади не довіряють нинішньому складу парламенту. У парламентських виборах нині готові взяти участь 65%-70% громадян.
28% українців готові голосувати на мажоритарних округах за кандидатів від об'єднаної опозиції.