Соціолог: влада викликає в українців більше гніву, ніж злочинність

17 Липня 2013, 17:37

«Стихійні виступи – непередбачувані, важко спрогнозувати, коли і де вони можуть виникнути. Для цього потрібна провокуюча подія, як було у Врадіївці. Якщо буде щось схоже, то безумовно можливі й потужніші виступи. Натомість у Фастові вже проводили сплановані протести. У цьому випадку це скоріше просто боротьба з корупцією і об’єднання людей, які постраждали», – заявив Головаха, коментуючи продовження акцій протесту проти діяльності міліції.

Він також зазначив, що нині негативні суспільні настрої проти роботи міліції посилюються.

«Міліція майже не користується довірою, як і взагалі правоохоронні органи. Це дуже погано для суспільства… За теорією одного із класиків соціології Еміля Дюркгейма, злочинність у суспільстві потрібна для того, щоб відволікати гнів населення від влади. Люди зосереджують свої негативні емоції на злочинності, в чому полягає її основна функція. Так от в Україні не злочинність викликає гнів, а ті, хто з нею повинні боротися. Спростувати Дюркгейма дуже непросто. Мало кому це вдавалося. Нашій владі – вдалося», – підсумував соціолог.

Нагадаємо, 1 липня проти міліцейського свавілля протестували у селищі Врадіївка Миколаївської області у зв'язку з побиттям і згвалтуванням місцевої мешканки двома міліціонерами та таксистом.

12 липня акції протесту відбулися біля Святошинського райуправління міліції у Києві. За словами активістів, це причинило побиття міліціонером активістки Коаліції учасників помаранчевої революції Києві на ринку "Шлях" у Святошинському районі.

А 16 липня представники громадськості разом з народним депутатом від УДАРу Сергієм Капліним та журналістами прорвалися до приміщення Фастівського райвідділу міліції після того, як мешканці міста розповіли, що в приміщенні райуправління є спеціальна кімната де відбуваються катування затриманих.