«Влада так старанно переконувала молодь, що Україна йде в Європу, що ми підпишемо Угоду про асоціацію і навчатися та працювати там стане легше, а згодом, можливо, з’явиться й безвізовий режим… І молодь покладала на це свої життєві плани. Адже в самій Україні, на жаль, зараз сформовано глуху ситуацію для самореалізації. Соціальні ліфти не працюють, всюди корупція, нагору проходять тільки «свої». Відтак молоді люди сподівалися на полегшення можливості реалізуватися за кордоном», – зазначила Бекешкіна.
На підтвердження своїх слів вона навела результати соцдослідження: «Ми нещодавно проводили опитування, не лише серед студентів, а й поміж громадян узагалі, стосовно того, що найбільше не влаштовує українців у нашій вищій освіті. Так ось, претензій багато, але на першому місці те, що наші дипломи не визнаються у світі!»
«І в таких умовах раптом виявляється, що Україна вже нікуди не йде. Такий «облом». Молодь цим обурилася – не в тому навіть сенсі, що в неї відібрали мрію, а в тому, що їй поламали плани на майбутнє», – зазначає соціолог.
Вона наголосила, що молоде покоління відрізняється від старших своєї проєвропейськістю.
«У жовтні ми проводили опитування про вибір між Євросоюзом і Митним Союзом, то навіть на Сході, куди ми зарахували Донецьку, Луганську області та Крим, люди до 30 років нехай і з невеликою перевагою, але все ж таки виступають за ЄС. За МС – лише 38%. В інших регіонах різниця значно більша. Це європейське покоління», – резюмувала Бекешкіна.
Інтерв’ю з Іриною Бекешкіною читайте у № 50 «Українського тижня».