Так, соціолог Євген Головаха вважає, що випадки з наругою над прапором пов’язані з радикалізацією українського суспільства.
«Ми ж бачимо, що радикалізація настроїв є результатом виборів, де значну підтримку отримали радикальні політичні сили», – зазначив він в коментарі Тиждень.ua, додавши, що саме «радикальні настрої збуджують окремих людей до хуліганських дій».
Таку ж причину у проявах наруги над прапором називає і соціолог Ірина Бекешкіна.
«Радикалізація суспільства і відчуття безкарності призводить до таких дій. Зауважу, що почастішали випадки публічної демонстрації ставлення до символів державності. Тобто у суспільстві накочується хвиля відчуття некерованості, коли люди виявляють свої почуття публічно і знають, що за це їм нічого не буде. Це посилює і безкарність перед правоохоронними органами, котрі бездіють в таких випадках», – вважає вона.
Як зауважує Бекешкіна, нині основна увага міліції спрямована не на те, щоб наводити порядок, а щоб догодити начальству.
«Тобто правоохоронні органи все більше стають органами, що охороняють владу різних рівнів», – додала вона.
Водночас обоє соціологів переконані, що більшість українців таки поважають національні символи.
«Як показало дослідження Центру Разумкова, абсолютна більшість поважає державні символи. Втім, у будь-якому суспільстві, в тому числі українському, є люди, які ненавидять їх», – додала Бекешкіна.
«Українці поважають свої національні символи. Не мільйони ж вдаються до наруги, виходять поодинокі люди, яких збурює загальна атмосфера радикалізації. До цього так і треба ставитися», – вважає Головаха.