«Люди у нас ще розрізняють політиків та військових. Можна взяти приклад Дмитра Яроша, який нічого не набрав. Але якщо воєнні дії затягнуться – це може змінитися. Затягуючи воєнні дії, ми ризикуємо отримати військових як єдиний реальний політичний механізм. А це для країни не найкраще», – переконаний Головаха.
Війною на Донбасі частково пояснюється також популярність серед виборців Олега Ляшка.
«Його електорат – радикально налаштований. Раніше вони голосували за «Свободу», «Батьківщину», навіть «УДАР». Це електорат трьох головних опозиційних партій, який поступово переходив до нього, а також ті, хто чітко не визначався політично і навіть не ходив на голосування, а тепер побачили постать, яку вони вважають рішучою в умовах військового часу. Він говорить рішуче і це справляє враження на тих, хто схильний вирішувати проблеми швидко та без особливих роздумів», – зазначив Головаха.
Крім того, соціолог вважає, що на сьогодні не можна передбачити активність людей з Донбасу на виборах.
«Зараз немає можливості дізнатися настрої людей у зоні бойових дій. Місцеве населення на Донбасі досить неоднорідне. Єдине, що можна сказати: після такого шоку голосуватиме меншість. Крім того, точно невідома кількість людей, які покинули Донбас. Чи повернуться вони восени? Це дуже складна річ. Можливо є 20-30%, які реально підтримують нову українську владу, є така ж кількість, які не підуть принципово, і десь 40%, які взагалі не розуміють, що відбувається і просто від цього страждають. Я думаю, якщо вдасться там організувати вибори, то меншість, 30-40% у них візьмуть участь».
Нагадаємо, що у Верховній Раді припинила існування коаліція депутатських фракцій, що відкрило можливість для проведення дострокових парламентських виборів.