Соціолог: протести проти правоохоронної системи України наростатимуть

19 Січня 2013, 23:15

«Люди не довіряють судовій гілці влади. Вони взагалі не довіряють нашим правоохоронним органам. Досить значна частина людей вважає, що «суд Лінча» – це єдиний спосіб поновити справедливість. І вони мають багато прикладів цьому. Як пам’ятаємо, справа Макар вибухнула тоді, коли винних відпустили на свободу. Кожен день люди читають, принаймні, в інтернеті про схожі випадки, а це досить швидко поширюється. Іноді бачать таке ж по телебаченню: що закон – не для всіх. Тому стала поширеною позиція, що закон треба брати у свої руки», – заявила вона.

На її думку, сколихнути всю країну може вбивство хіба що якогось популярного політичного лідера.

«А так – це будуть локальні виступи на місцях, де такі події траплятимуться. Проте ці виступи будуть постійними. Ця ідея поширюватиметься», – вважає експерт.

Вона також зауважила, що особливого осуду і жалю серед суспільства не викликало жорстоке вбивство харківського судді.

«Дехто навіть писав, що, мовляв, вбили – добре, що вбили, так йому і треба», – зазначила соціолог.  

«У нас наростають такі протести проти суддів. Тобто, громадська думка починає судову, правоохоронну систему – міліціонерів, суддів, прокурорів – заносити не до окремої гілки влади, яка стоїть на сторожі правосуддя, а до тих, які захищають владу від самих громадян», – наголосила Бекешкіна.

Нагадаємо, що по всій Україні тривають акції протесту на захист родини Павличенків, засуджених за вбивство столичного судді Зубкова. Марші на їх підтримку пройшли у Києві, Харкові, Черкасах, Дніпропетровську, Чернігові, Запоріжжі, Сумах, Тернополі, Львові та інших містах.

На початку квітня минулого року Фонд «Демократичні ініціативи» та соціологічна служба Центру Разумкова провели опитування, яке показало, що громадяни вкрай негативно оцінюють діяльність правоохоронної системи в Україні. Діяльність міліції позитивно оцінили 26% , негативно – 64%; діяльність прокуратури – позитивно – 23%, негативно – 64%, діяльність судів – позитивно – 20%, негативно – 69%.

Згідно з опитуванням, 38% населення вважали «суд Лінча» неприпустимим у будь-якому разі, на погляд 35%, самосуд був загалом неприпустимим, але в окремих випадках міг бути виправданим. А 19% були впевнені, що у наших умовах самосуд – це єдиний спосіб здійснити правосуддя.