Соціолог про учасників Євромайдану: Молодь, яка прагне жити, а не виживати

27 Листопада 2013, 16:59

«В загальному учасники Євромайдану – це переважно молоді люди, студенти, які розуміють, що, крім ЄС, для них більше альтернативи немає. У них переважають не просто емоції:  це реально більш раціональні люди, які точно знають, за що стоять. Вони мислять стратегічно», – вважає Головаха.

Як стверджує експерт, молодь у всьому світі «більш мобільна, вільна, емоційна, швидко реагує на такі події».

«Але на Євромайдані – не просто молодь, це освічена молодь, яка бачить перспективи України у ЄС. Тим більше, що багато з них уже бачив Європу, і знає, що це таке», наголошує соціолог.

За його словами, учасники Євромайдану «не належать до категорії людей, які живуть тільки сьогоднішнім, себто виживають тут і зараз».

«Люди, які живуть сьогоднішнім днем, сподіваючись, що їм хтось щось підкине, сприймають аргументи влади. Люди, які розуміють, що ми може щось втратимо сьогодні-завтра, зате отримаємо на десятиріччя, вони протестують. У цьому трагедія нашого керівництва, що вона живе сьогоднішнім днем, як і та частина населення, яка виживає», – наголошує соціолог.

За його словами, спільний портрет учасника Євромайдану, люди – «більш далекоглядні, у яких є стратегічне мислення».

«Не дивно, що у Євромайданах активну участь беруть студенти, які планують своє життя стратегічно. Головне гасло цих людей – «Жити, а не виживати»», – зазначає Головаха.

За його словами, учасник Євромайдану – це здебільшого прибічник опозиції, адже «опозиція чітко декларує проєвропейський вектор», але й той, хто політично не визначився.

«Для учасника Євромайдану не так важлива політика, як важливе власне переконання», – вважає експерт і додає: «Політикам важче вплинути на молодь, бо це освічена, – просунута частина населення, і проста демагогія і популізм тут не уже не проходять, а на більше наші політики не спроможні».

Позначки: