«Зараз головне – не наробити дурниць на революційній хвилі. Ми позбулися холери, не нажити б нам чуми. А така чума може бути, якщо не буде поміркованої політики у культурній й освітній галузях», – вважає Головаха.
На його думку, зараз не потрібно віддати міністерства культури й освіти у руки людей, «які викликають багато запитань стосовно своєї поміркованості».
«У жодному разі зараз не ускладнювати мовну й культурну ситуацію. Я дуже сподіваюся, що уряд формуватиметься на основі здорового глузду – наприклад, не потрібно призначити Ірину Фаріон на посаду міністра освіти, що викличе справжній жах на Сході», – наголошує соціолог.
Також, за його словами, зараз не потрібно закривати російські канали на Півдні й Сході.
«Адже це закінчиться ефектом бумерангу, адже ці настрої повернуться. Ми маємо поєднати цю країну, ми маємо роз’яснювати східнякам, що Майдан приніс більше їм, а не Заходу й Центру. Адже це вони дійсно були у повній залежності. Якщо зараз будуть пояснювати, що в них з’явився шанс побудувати щасливе життя для себе, а не для кількох олігархів, то у людей пройде паніка й побоювання нової влади», – вважає соціолог.
Для цього важливо, за словами експерта, нормальні кадрові ротації на посадах, потрібні пояснення мети Майдану й запевнення, що ніхто не збирається утверджувати ідеологію одного регіону.
«Коли почнуться справжні економічні проблеми і якщо будуть утискатись культурно-мовні інтереси Сходу й Півдня, то люди зможуть вийти на свій Майдан», – вважає соціолог.
Читайте також: Одна Україна. Чого чекати від Сходу?