Значну частину полонених Україною військових РФ складають вихідці з Донецької, Луганської областей та Криму. Принаймні з тих, які погодилися співпрацювати з дослідниками. Про це свідчать результати анкетування полонених, яке провели Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та проєкт здачі в полон російських та білоруських військових «Хочу жить».
Вихідців з Луганщини – 22,4%, Донеччини – 21,7%, Криму – 0,7%. Загалом це складає майже 45% усіх, хто погодився на анкетування. За словами організаторів анкетування, решта понад половина приблизно рівномірно є вихідцями з різних регіонів Росії.
Трохи менше 11% полонених мають вищу освіту, 19,2% – середню, 57,7% отримали середню спеціальну освіту. При цьому 12,2% не отримали навіть атестату про закінчення повної середньої освіти (школи).
Читайте також: Під захистом конвенцій. Як живуть російські військовополонені в українському таборі
Лише менше половини полонених мають сім’ю. Одружених серед тих, хто пройшов анкетування – 33%, а ще 14% перебувають у цивільному шлюбі. Майже 40% полонених росіян мають дитину віком до 14 років. При цьому полонені – це переважно чоловіки віком від 26 до 50 років.
Розподіл полонених, які пройшли анкетування, за місцями служби виглядає так: 43,3% – ЗС РФ. Далі 26% – «народна міліція ЛНР», 16,2% – «народна міліція ДНР», 12,3% – «вагнерівці» і 2,2% вихідці з Росгвардії.
З усіх анкетованих 40% здалися у полон добровільно. Усі здебільшого непрофесійні військові: 90% із них потрапили в армію у 2022-му. Організатори анкетування зазначили, що в ньому взяли участь близько 400 полонених і виключно ті, які погодилися добровільно, що не є порушенням конвенцій з поводження з полоненими.