У новому епізоді подкасту «Михайловський про книги» історик Віталій Михайловський розповідає про:
- «Сотня білоголових і сарматських мужів – статисти, воїни, письменники та господарі, зібрані для навчання та користі». Автор Генрик Літвін
Ця книга – історико-біографічне дослідження, що містить 100 нарисів про представників шляхетської еліти Речі Посполитої XVI–XVII століть. Це визначні постаті, які діяли на території сучасної України, Польщі та Білорусі. Серед них представники духовенства, політики, воєначальники, дипломати, інтелектуали, знані жінки. У книзі автор акцентує не лише на політичних подіях, а також на людських історіях і долях, що допомагають краще зрозуміти ментальність і структуру еліт ранньомодерного суспільства.
- «Османська шахівниця. Хотинський мир 1621 р. і дипломатична одіссея князя Криштофа Збаразького» Тетяни Григор’євої
Авторка аналізує не лише хід Хотинської війни, а й дипломатичні перемовини, які завершилися укладенням Хотинського миру, та подальше велике посольство князя Криштофа Збаразького до Стамбула. Мета книжки – показати, як по-різному трактували події Хотинської кампанії (українці, поляки, османи), як формувались історичні образи війни у різних традиціях, та як дипломатія працювала в ранньомодерну добу з труднощами перекладу, різночитаннями текстів і непорозуміннями.
- «Винайдення міжнародного порядку: перетворення Європи після Наполеона». Авторка Гленда Слуга
У книзі мова йде про Віденський конгрес як ключову подію початку XIX століття, що визначила новий міжнародний порядок у Європі після Наполеонівських війн. Авторка переосмислює цю подію через призму участі жінок: впливових аристократок, салонних діячок і посередниць, які діяли поза офіційною дипломатією, але мали реальний вплив на перебіг переговорів. Зокрема вона пише про роль жінок у формуванні політичної реальності модерної Європи.