Соратники Тимошенко переконують ПАРЄ, що владі України потрібно пригрозити санкціями

25 Січня 2012, 21:43

«Асамблея, будучи глибоко занепокоєною останніми подіями щодо переслідування членів колишнього уряду в Україні, має намір переглянути повноваження української делегації відповідно правилу 9 Правил процедури, у випадку, якщо особи, названі в цій резолюції не будуть звільнені до відкриття квітневої частини сесії 2012 року», – йдеться в одній із поправок.
4 поправки, підготовлені депутатами з БЮТ, стосуються справ, порушених проти колишнього прем’єр-міністра України, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

У поправках, зокрема, пропонується визнати, що суд над Тимошенко не базувався на верховенстві права і європейських стандартах; закликати президента Віктора Януковича використати всі можливості його влади для негайного звільнення колишнього прем’єр-міністра; висловити стурбованість погіршенням стану здоров’я Тимошенко, закликати до проведення її негайного медичного огляду, по можливості, за участю закордонних експертів; визнати Тимошенко політичним в’язнем.

Крім того, депутати від БЮТ підготували пропозиції щодо висловлення стурбованості систематичним порушенням права на зібрання, а також із закликом до української влади негайно ухвалити закон про мирні зібрання, який відповідає європейським стандартам і рекомендаціям Венеціанської комісії.

Ще одна поправка передбачає висловлення Асамблеєю переконання в тому, що наступні парламентські вибори не можуть вважатися чесними, якщо ув’язнені лідери опозиційних партій будуть позбавлені можливості брати в них участь.

Наразі невідомо, скільки поправок, підготовлених депутатами від БЮТ, були зареєстровані у Секретаріаті ПАРЄ до 17:00 за київським часом – останнього можливого терміну подання поправок.

Як повідомлялось, за інформацією джерел в Асамблеї, ПАРЄ може зажадати від Віктора Януковича амністувати Юлію Тимошенко та Юрія Луценка і дозволити їм брати участь у парламентських виборах 2012 року.

Нагадаємо, представники провладних партій в українській делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи підготували низку поправок, спрямованих на пом’якшення тексту резолюції щодо України. Загалом депутатами від більшості у Верховній Раді підготовлено 6 поправок до проекту резолюції.