Соратники Черновецького – або під слідством, або у розшуку

28 Жовтня 2011, 17:53

Мер Києва Леонід Черновецький вже більше року не ходить на роботу. У лютому цього року він з'явився на сесії міської ради, після чого знову зник до квітня. Останній раз Черновецький вийшов на «внутрішній зв’язок» на початку жовтня.

Сам він пояснює, що має право не ходити на роботу, оскільки обіймає не зовсім чиновницьку посаду, а виборну, а також не отримує зарплати. Свій вільний час мер столиці проводить у подорожах.

За цей час дружина Черновецького подала на розлучення, а журналісти дізналися про можливе ізраїльське громадянство Черновецького.

Як відомо, Черновецький фактично був усунений від влади після звільнення з посади голови Київської міської державної адміністрації у листопаді 2010 року. Замість нього був призначений Олександр Попов, який до того займав посаду міністра ЖКГ. 

Навесні цього року Київрада заявила про повну підтримку курсу Попова. Згодом подав у відставку секретар Київради від Блоку Черновецького Олесь Довгий. Замість нього було обрано Галину Герегу (Громадський актив Києва).

У вересні депутати Блоку Леоніда Черновецького заявили про припинення діяльності фракції у Київраді. Депутати, які були в цій фракції, тепер вважатимуться позафракційними.

А вчора Київрада ліквідувала службу допомоги киянам («Служба допомоги київського міського голови киянам «Call-центр»), створену Черновецьким. Натомість створено «Інформаційно-довідкову службу допомоги киянам».

З кінця минулого року правоохоронні органи почали порушувати кримінальні справи стосовно команди Черновецького. Так, у листопаді 2010 року повідомлялось, що проти чиновників столичної мерії порушено 40 кримінальних справ через завдання збитків місту на сотні мільйонів гривень.

У червні у столичній прокуратурі повідомили, що у 2011 році порушено 31 кримінальну справу щодо правопорушень у сфері бюджетної системи.

Нагадаємо, ще у серпні 2010 року був затриманий колишній начальник охорони культурного спадщини КМДА Руслан Кухаренко. Його звинувачували у зловживанні службовим становищем на суму в 2 млн грн.

У жовтні 2010 року за підозрою у зловживанні бюджетними коштами  – 1,5 мільйони гривень  недоотримав з міського бюджету «Київський міський центр серця» – порушили справу стосовно колишнього начальника ГУ охорони здоров'я і медичного забезпечення Київської міської держадміністрації Людмили Качурової.

Кримінальну справу за фактом розбійного нападу було порушено проти голови Блоку Черновецького в Київраді Дениса Комарницького та зятя мера Києва В'ячеслава Супруненка. Раніше повідомлялось, що Супруненко має відношення до продажу комунального пакету акцій холдингу «Київміськубуд» за 114 млн грн, у той час як підприємство оцінюється щонайменше у 1 млрд доларів.

Також прокуратура порушила кримінальну справу проти голови земельної комісії Київради Олексія Євлаха, якого підозрювали у скоєнні злочину, який призвів до збитків на суму понад 10 млн грн. 25 жовтня 2011 року Шевченківський районний суд Києва застосував амністію до Євлаха, звільнивши його з-під арешту.

У той же час триває слідство у справі стосовно екс-керівника Шевченківського району Віктора Пилипишина, якого обвинувачують у перевищенні службових повноважень при передачі у приватну власність одному із товариств будинків на проспекті Перемоги загальною площею понад 3220 квадратних метрів, чим заподіяно збитків громаді на суму понад 15 мільйонів гривень.

У червні стало відомо про затримання у Великій Британії екс-керівника Головного управління економіки та інвестицій Київдержадміністрації Марини Погибко, яка перебувала у міжнародному розшуку.

А в одній камері в Лук’янівському СІЗО із екс-прем’єром Юлією Тимошенко утримується екс-глава управління з питань землекористування і містобудівництва КМДА Світлана Макеєва.

Крім того, у розшуку перебуває екс-начальник Головного управління комунальної власності Києва, соратник мера Анатолій Чуб. 21 вересня прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти чиновника за підозрою в зловживанні службовим становищем, що призвело до незаконної приватизації 9-поверхового житлового будинку у столиці.

Нагадаємо також, що зараз триває суд по суті справи за обвинуваченням у шахрайстві пастора «Посольства Божого» Сандея Аделаджі та керівників компанії King's Capital.

Як нещодавно заявив у коментарі Тижню директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, мера Києва Леоніда Черновецького також можуть притягнути до кримінальної відповідальності напередодні виборів або під час виборчої кампанії для створення позитивної інформаційно-іміджевої картинки та залучення підтримки виборців.