Соратник Кличка вважає, що мовна політика Росії має стати попередженням для влади

Акценти
15 Листопада 2012, 08:40

«Росія та інші держави проводять свою мовну політику на державному рівні. Нам у новому парламенті на законодавчому рівні слід підтримати українську мову, в тому числі – розширення сфери її використання у середовищі трудових мігрантів, підтримувати українські школи за кордоном – у першу чергу в Росії та інших країнах, де працюють сотні тисяч українців – Португалії, Іспанії, Італії, Польщі», – сказав Наливайченко.

«Хоч одну українську школу за кордоном цей уряд спромігся профінансувати або підтримати?» – запитав він, зауваживши, що замість української влади це роблять українська церква та об’єднання мігрантів.

За словами Наливайченка,нині в Україні спостерігається ситуація, коли навіть більшість державних чиновників обласного та районного рівня володіють українською мовою так само, як нею володіють іноземні мігранти.

«Вони навіть ділового листа написати не можуть, не те що скласти іспит з державної мови», – зазначив Наливайченко.

Як повідомлялось, 13 листопада президент Росії Владімір Путін схвалив закон, що зобов'язує трудових мігрантів складати іспит на знання російської мови. Закон набирає чинності з 1 грудня 2012 року.

Нагадаємо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон «Про основи державної мовної політики», а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність 10% і вище.

У жовтні Венеціанська комісія повідомила, що попри на очікування ЄС, не отримувала від Києва запит на проведення оцінки вже ухваленого Закону «Про засади державної мовної політики».

Читайте також: Мовна політика по-пацанськи

92