Сьогодні відбудеться поховання Георгія Гонгадзе

22 Березня 2016, 09:28

У вівторок, 22 березня, тіло вбитого українського журналіста Георгія Гонгадзе віддадуть землі на території церкви Миколи Чудотворця Набережного у Києві на Подолі. Про це повідомила агентству адвокат вдови журналіста Мирослави Валентина Теличенко.

«22 березня Георгій Гонгадзе буде похований на території церкви Миколи Набережного. Відспівування і прощання почнеться близько 12:00», сказала вона.

За словами Теличенко, під час похоронної церемонії не передбачено «жодних виступів політиків або інших світських осіб», а в церкві, де буде проходити відспівування, буде заборонена фото- і відеозйомка».

«Сім'я просить журналістів не звертатися за коментарями, а при фото і відеографів – дотримуватися дистанції», – підкреслила адвокат.

Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховали, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові. 30 листопада 2013 року на 69-му році життя померла Леся Гонгадзе.

Звання Героя України Георгію Гонгадзе посмертно присвоїв президент Віктор Ющенко 23 серпня 2005 року. А 21 березня 2016 року президент України Петро Порошенко передав вдові загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі орден «Зірка Героя».