Сьогодні в Україні запускають міжнародний сервіс виклику таксі Uber

30 Червня 2016, 10:27

У четвер, 30 червня, в Україні офіційно розпочинає роботу сервіс замовлення таксі Uber. Про це повідомляє Ain.ua.

«В Україні Uber буде працювати тільки з водіями, у яких є ліцензія на перевезення і довідка про несудимість. Якщо таксист хоче працювати з компанією безпосередньо, то йому необхідно оформитися в якості ФОП (фізична особа-підприємець). В якості альтернативи, водії можуть працювати через посередника, який буде стягувати за свої послуги комісію. На навчанні її розмір не повідомили, сказавши, що вона буде «оптимальної». Зазвичай офіційні партнери Uber залишають собі приблизно 15% від заробітку водія», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що система Uber працює просто і справедливо. «Замовлення отримує найближчий до місця виклику водій. Щоб прийняти замовлення, у водія є 10-12 секунд, інакше заявка клієнта буде передана іншому», – сказано в тексті.

Тарифи в Uber, згідно з текстом, формуються наступним чином: базова ставка (плата за подачу) + тариф за кілометр + тариф за хвилини.

«Оскільки в тарифі враховується і час, то в ситуації, коли пасажир захоче зупинитися для походу за хлібом, це буде враховано у вартості поїздки. Крім того, якщо в якомусь районі одночасно буде багато замовлень, то на мапі водія ця зона буде відзначена червоним кольором, а до тарифів буде застосовуватися підвищувальний коефіцієнт (так зване «пікове ціноутворення»). На цьому щедрість Uber не закінчується. Платформа намагається максимально згладити всі неприємні кути взаємин водія і пасажира – за поганий рейтинг їй доведеться блокувати аккаунти обох сторін. Тому якщо водієві дістанеться, наприклад, п'яна пара, яка в процесі поїздки зіпсує салон, то Uber компенсує витрати на хімчистку і час водія, витрачений на прибирання», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у низці країн, зокрема у Франції, поява Uber викликала протести «традиційних» таксистів. Причина протестів була у тому, що ліцензія на право здійснювати послуги таксі у Франції коштує дуже дорого, а Uber дає можливість здійснювати перевезення будь-якому користувачу без сплати податків або отримання ліцензії. Згодом стало відомо, що Uber оголосила про намір вийти на український ринок. А вже 25 лютого учасники мітингу працівників таксі під будівлею Київської міськдержадміністрації запалили шини, вимагаючи змінити законодавство, яке регулює діяльність таксі. Тоді голова Профспілки таксистів України Василь Попик попросив міського голову Києва Віталія Кличка «підтвердити слова про наповнення бюджету, про «прекрасну іноземну компанію», з цифрами, документально», маючи на увазі міжнародного оператора таксі компанію Uber.

Позначки: