Сьогодні в Україні відзначають День ракетних військ та артилерії

3 Листопада 2020, 11:34

3 листопада в Україні відзначається День ракетних військ і артилерії, що входять до складу Сухопутних військ Збройних Сил України. Це професійне свято встановлене Указом Президента від 31.10.1997.

 

 

Ракетні війська та артилерія — рід Сухопутних військ ЗСУ, що складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної і протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Він призначений для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об'єктів протиповітряної оборони та інших важливих об'єктів при веденні бою. Ракетні війська та артилерія є основною вогневою силою в військових операціях, які проводяться Сухопутними військами, і виконують до 65-70% загального обсягу завдання з вогневого враження противника.

 

Також сьогодні своє професійне свято відзначають інженерні війська. День інженерних військ встановлений згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року, "ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави".

 

 

У загальній структурі Збройних сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ входять до складу Сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та Військово-морських сил, а у складі Військово-повітряних сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи. З інженерних військ виділилися у самостійні роди військ залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація. Інженерні війська — це війська переднього краю. У військовий час атаку починають саме інженерні війська. Вони забезпечують мотострільцям і танкістам просування вперед.Нині підрозділи інженерних військ Збройних сил України активно задіяні на сході країни в районі проведення ООС.   

 

Президент Володимир Зеленський привітав українських військових, наголосивши, що свій високий професіоналізм, майстерність і вірність Військовій присязі воїни-артилеристи продемонстрували на Сході України.

 

 

До привітань також долучився міністр оборони Андрій Таран.

 

 

"Українська артилерія та вітчизняні ракети — це завжди вагомий аргумент для агресора утриматись від зазіхань на нашу землю. Тому наш пріоритет — подальше забезпечення війська сучасними та потужними засобами ураження, озброєння та військової техніки. Новітнє ефективне і високоточне ракетне озброєння має кардинально наростити вогневу міць бойових підрозділів Збройних Сил України", – зазначив очільник МОУ.

 

Також зі святами військовослужбовців привітав командувач об'єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв.

 

"Впевнений, що Ваша військова звитяга, відданість військовій професії та самовіддане служіння українському народові й надалі будуть нарощувати бойові спроможності ракетних і артилерійських підрозділів", – написа Наєв.