Сьогодні, 25 вересня, розпочинається 11-ий Одеський міжнародний кінофестиваль, який цьогоріч відбуватиметься в онлайн-форматі. Транслюватимуться усі події на платформі ОМКФ.
Протягом 9 фестивальних днів глядачі зможуть подивитися понад 100 картин-учасників ОМКФ і переможців кінофестивалів класу А та світових кінохітів, поспілкуватися з їхніми авторами, а також взяти участь у Q&A із всесвітньо відомими діячами кіно.
Як повідомляє пресслужба фестивалю, вже від сьогодні відкритий доступ до 43 повнометражних робіт та однієї підбірки з 7 дитячих короткометражних. Усі з них можна буде переглянути до кінця фестивалю, 3 жовтня, а саме:
- 8 стрічок із Конкурсу європейських документальних фільмів
- 14 стрічок із програми Фестиваль фестивалів
- 10 стрічок із нової програми “Візії”
- 6 стрічок із програми ретроспективи “Жінки-піонерки кіно”
- 3 стрічки з програми “Ретроспектива: Рой Андерссон”
- 3 стрічки з програми “Спеціальні покази”
- 3 серіали із програми “Серіали”
- 4 стрічки та Показ робіт-фіналістів конкурсу дитячих фільмів із програми ОМКФ – Дітям: Спільно з Children Kinofest
25 вересня о 19:00 відбудеться офіційна церемонія відкриття фестивалю, після якої пройде показ фільму відкриття 11-го ОМКФ – політичної комедії “Босий імператор” Пітера Бросенса і Джесіки Вудворт. Стрічка продовжує тему, задану у попередній роботі режисерського подружжя “Король бельгійців”, яка завоювала Гран-Прі 8-го ОМКФ.
“Босий імператор” розповідає про пригоди героя після подій у “Королі бельгійців”. Коли Ніколас ІІІ зазнав вогнепального поранення в Сараєво і втратив свідомість, він прокинувся у санаторії на хорватському острові, що колись був відомою літньою резиденцією Тіто. Оточення короля намагається захистити його від новин про нещодавній крах їхнього королівства, що спричинив розвал Євросоюзу. До санаторію прибуває делегація з Відня, яка сповіщає, що останній король бельгійців стане першим імператором Європи.
Одним з найбільш очікуваних фільмів є стрічка "Номери" Олега Сенцова і Ахтема Сеїтаблаєва, знята за п'єсою Сенцова, яку він написав ще у 2011 році, задовго до Майдану, анексії Криму та арешту режисера. Сенцов працював над фільмом прямо з колонії, особисто відібравши для режисерського крісла на майданчику кримськотатарського актора і режисера Ахтема Сеїтаблаєва.
"Номери" вийдуть в рамках спеціальних показів ОМКФ, де так само буде представлена робота Грегорі Монро "Кубрик про Кубрика". Це унікальна можливість проникнути в життя і творчість знакового американського режисера Стенлі Кубрика. Фільм вже хвалять за глибоку деталізацію і велику кількість знайдених інтерв'ю майстра, які до цього ніде не публікувалися.
У Міжнародному конкурсі будуть представлені 12 фільмів, які відрізняє різноманітність не тільки тематична, а й географічна (2 фільми з 12 – з Африки). Найбільш, мабуть, гучний фільм цього конкурсу – українська прем'єра антиутопії Валентина Васяновича "Атлантида". Дія картини розвивається на непридатному для проживання Донбасі у 2025 році, за рік після перемоги України у війні з Росією. Стрічка отримала приз за Найкращий фільм у програмі "Горизонти" на Венеційському кінофестивалі у 2019 році.
Як зазначається, деякі спеціальні покази відбудуться "в реальному житті". Зокрема, 2 жовтня просто неба на Потьомкінських сходах в Одесі покажуть фільм "Der Golem, wie er in die Welt kam / Голем: як він прийшов у світ" 1920 року. Німа стрічка вважається одним з характерніших зразків експресіонізму в кінематографі.
Ще одним офлайн-заходом стане концептуальна ретроспектива "Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х" – подивитись п’ять фільмів одеських режисерів можна буде в київському Довженко-Центрі, на "Сцені 6" з 26 вересня до 7 жовтня.
Ознайомитися з повною програмою фестивалю можна тут.
Покази фільмів будуть доступні до перегляду виключно на території України. Усі стрічки демонструються мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами на платформі фестивалю. Придбати квитки та абонементи на всі події фестивалю можна за посиланням.
Читайте також: ГогольFEST, BookForum та Meridian Czernowitz. Головні культурні події вересня