Міжнародна спільнота обрала саме цей день на знак пам'яті подій 1952 року, коли в столиці Бангладеш Дацці розстріляли демонстрацію студентів, які вимагали захистити свою рідну мову бенгалі і визнати її однією з державних.
За оцінками дослідників, будь-яка мова світу може опинитись під загрозою зникнення, якщо її перестають вивчати понад 30% дітей.
Як сказано в атласі мов ЮНЕСКО, за останні 300 років з 6000 мов у світі 200 зникло. Приблизно 2500 мов перебувають під загрозою зникнення: 538 у критичному становищі, 502 мовам загрожує серйозна небезпека, 651 у небезпеці і 607 – в стані нестійкості.
Наразі налічується понад 100 мов національних меншин, які мешкають на теренах України. При цьому, відповідно до Конституції України, а також Закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", враховуючи компактність проживання певної національної меншини, обласні і регіональні державні телерадіокомпанії ведуть мовлення їх рідною мовою.
Відповідно до останнього перепису населення, українською мовою вважають ріжною 67,5% межканців країни, російську – 29,6%, інші – 2,9%.
Нагадаємо також, що 9 листопада, в Україні відзначається День української писемності та мови. Саме в цей день за православним та греко-католицьким церковним календарем вшановують пам'яті преподобного Нестора-Літописця.
Як повідомляв Тиждень, у Міністерстві освіти та науки розробили новий навчальний план скорочення кількості уроків української мови, літератури та історії в школі.