Сьогодні в Росії продовжиться суд над Надією Савченко

19 Жовтня 2015, 10:56

У понеділок, 19 жовтня, у Донецькому міському суді Ростовської області РФ обвинувачення продовжить надавати свої докази на процесі у справі українки, народного депутата Надії Савченко.

Сама Савченко та її захист уже заявили, що багато свідків з боку прокуратури та слідства, можливо, є підставними особами.

Адвокати мають намір продовжувати домагатися присутності на процесі як свідка сестри підсудної Віри Савченко. Кілька днів тому захисник Марк Фейгін повідомив, что сестрі Савченко заборонили в'їзд на територію Росії до 2020 року.

МЗС України угледів в забороні на в'їзд Віри Савченко в Росію спробу тиску на Надію Савченко, назвавши дії російської сторони "неприпустимими" і такими, що обмежують можливості адвокатів підсудної ставити запитання свідкам звинувачення. Такими "свідками", як наголошується в коментарі українського МЗС, виступають учасники незаконних збройних формувань, що діють на території України.

Київ підкреслює, що Російська Федерація продовжує порушувати взяті на себе зобов'язання в рамках Ради Європи, ігноруючи статус Надії Савченко як члена Парламентської асамблеї Ради Європи з відповідним імунітетом.

Як повіжомлялося, 15 вересня Донецький міський суд Ростовської області продовжив арешт Савченко на 6 місяців.

29 вересня суд відмовився допитувати Савченко на детекторі брехні.

Нагадаємо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, де разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.