Сьогодні в Європарламенті відбудеться голосування за наступницю Юнкера

16 Липня 2019, 10:27

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 16 липня, вирішила звернутися до Європейського парламенту з проханням затвердити її президентом Європейської комісії.

 

Як відомо, Фон дер Ляєн потребує підтримки абсолютної більшості парламентарів, тобто 374 голоси при таємному голосуванні.

 

Зокрема, перед виборами вона обіцяла забезпечити Європарламенту права законодавчої ініціативи; реконструкцію системи Spitzenkandidat; скликання дворічної "Конференції про майбутнє Європи" і призначення "головного торгового інспектора" для нагляду за здійсненням торговельних угод.

 

Так, дебати між депутатами Європарламенту розпочнуться о 10:00 за київським часом.. Фон дер Ляєн виступить з власним баченням і планами як президент Комісії.

 

Водночас голосування призначено на 19:00 за Києвом.

 

Раніше Урсула фон дер Ляєн повідомила , що 17 липня піде у відставку з посади міністра оборони Німеччини. 

 

Також стало відомо, що Комітет парламенту Німеччини вирішив провести розслідування щодо фон дер Ляєн. Зокрема, слідчий комітет Бундестагу, який депутати можуть використовувати для розслідування урядових злочинів, вивчає, яким чином вигідні контракти від Міноборони були укладені з зовнішніми консультантами без належного контролю, і чи сприяла цим угодам мережа неофіційних особистих зв'язків.