Громадяни України сьогодні обирають народних депутатів, які, відповідно до законодавства, зобов`язані представляти їхні інтереси у Верховній Раді восьмого скликання.
Дільниці вже почали відкриватися, тож саме час віддати голос за бажаного кандидата.
Черговий набір в Раду проходить за змішаною виборчою системою: 225 кандидатів стануть депутатами, пройшовши за партійними списками, решта 225 – у мажоритарних округах. Водночас унаслідок неоголошеної війни Росії на сході України ряд парламентських крісел залишаться пустими з огляду на неможливість організації виборів у деяких регіонах. При цьому Рада буде повноважною, оскільки дві третини її складу будуть обрані. За прогнозами ЦВК, вибори можливо провести у 13 з 21 виборчого округу на Донеччині та у 5 з 11 – на Луганщині.
Усього зареєстровані 3468 мажоритарних кандидатів, у тому числі шляхом самовисування – 2087, від партій – 1381. За партійними списками балотуватимуться 3122 кандидати від 29 партій.
Кандидатами зареєструвалися, зокрема, 302 депутати нинішнього скликання.
На округах є два види бюлетенів – багатомандатні (для партій) і одномандатні (для мажоритарників).
Бюлетень надрукований українською мовою на одному аркуші світло-блакитного кольору, лише з одного боку з використанням видимих і невидимих захисних фарб. Номер виборчої дільниці на бюлетені проставлений захисною фарбою на зворотному боці.
Для кожної дільниці бюлетенів надрукували на 0,5% більше, ніж зареєстрованих на ній виборців.
Загальний обсяг коштів, виділених на підготовку і проведення позачергових виборів народних депутатів – 980,88 мільйона гривень.
Долучилася до виборів і українська діаспора. Для цього вже працюють 113 дільниць за кордоном. На волевиявлення за межами України пішло 7 мільйонів гривень.
Спостерігають за виборами в Раду 2321 міжнародний спостерігач від 21 диппредставництва іноземних держав та 20 міжнародних організацій. Крім того, ЦВК зареєструвала 2109 спостерігачів від громадських організацій, 6487 – від мажоритарників і 14561 – від політичних партій.
У ході кампанії через події на Донбасі постало питання про можливість голосування бійців антитерористичної операції. Для цього у Верховній Раді зареєстрували зміни у виборче законодавство, якими пропонувалося дозволити голосування військових просто на фронті. Однак в останній день своєї роботи депутати не схотіли навіть ставити це питання на розгляд.
У державний реєстр виборців внесені 10 тисяч військових, задіяних в антитерористичній операції. Деякі судяться за право голосу. За інформацією Мін’юсту, військові на Донбасі зможуть віддати голоси, як переселенці.
Проблеми з виборами і у біженців зі сходу – голосуватимуть лише 190 з 400 тисяч. Це зумовлено тим, що решта не змінили місце голосування.
Виборчі дільниці закриваються о 20:00.