15 травня – останній день, коли за нормами Конституції президент має висловити позицію стосовно ухваленого у Верховній Раді закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Згідно з інформацією на вебсайті Верховної Ради, спікер Володимир Гройсман підписав закон 30 квітня та направив його на підпис президенту.
Окрім того, у той же день на підпис голові держави направили закон «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті», у якому йдеться про визнання воїнів УПА та інших українських формувань героями визвольного руху та урівнювання їхніх прав до прав ветеранів Другої світової війни.
Згідно норми статті 94 Конституції України, президент має 15 днів, щоб розглянути закон з моменту його отримання.
"Президент України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду", – йдеться у статті.
Водночас, якщо Порошенко сьогодні не ветує закон, він все-одно буде зобов'язаний його підписати. Однак процедура санкцій до президента в разі, якщо він і надалі залишатиме закон без підпису не написана.
"У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений", – зазначено у статті 94 Конституції.
Станом на 11:00 15 травня жодної інформації про розгляд обидвох законів прес-служба президента не публікувала.