Сьогодні омбудсмени України й РФ проведуть зустріч щодо повернення засуджених у Криму українців

21 Червня 2016, 10:49

У вівторок, 21 червня, у Мінську відбудеться зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з Уповноваженим з прав людини в Російській Федерації Татьяною Москальковою. Про це повідомила прес-служба українського омбудсмена.

«Мета зустрічі – обговорити питання передачі громадян України, які тримаються у місцях несвободи в окупованій АР Крим, на територію материкової України», – йдеться у повідомленні.

Крім того, згідно з текстом, Валерія Лутковська планує обговорити питання дотримання прав й інших уразливих груп населення, в тому числі, кримських татар та українців, які наразі мають статус національної меншини в Криму та зазнають утисків.

Раніше Лутковська наголошувала, що запланована зустріч з російською колегою стане гуманітарною розмовою, без будь-яких політичних забарвлень.

Як повідомлялося, омбудсмен РФ Татьяна Москалькова звинуватила Україну у відсутності інтересу до українців, які перебувають у місцях несвободи в окупованому Криму. У відповідь Лутковська заявила про готовність почати активні дії щодо переміщення таких осіб та повторно вислала проект Меморандуму про введення ad hoc механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України, який ініціювала ще в липні 2015 року.

Нагадаємо, після анексії Криму українська влада звернулася до Росії з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території АР Крим чи Севастополя, проте тоді російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо лише згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб. Конвенція передбачає переміщення засуджених осіб із території однієї держави на територію іншої. Відтак Україна не може використовувати Конвенцію про передачу засуджених осіб щодо людей, які перебувають у Криму, тому що вважає Крим українською територією.