Сьогодні о 15:00 в Брюсселі стартують газові переговори України, Росії та ЄС

2 Березня 2015, 11:29

Сьогодні о 15:00 в Брюсселі стартують газові переговори України, Росії та ЄС.

На переговорах в Брюсселі планується обговорити дисципліну виконання меморандуму і контракту, підписаного 30 жовтня в Брюсселі.

В ході тристоронніх переговорів також буде обговорено питання початку переговорів за ціною на закупівлю газу в літній період.

Минулого тижня російський "Газпром" застеріг, що може припинити поставки, якщо Україна не передплатить газ за березень.

В "Нафтогазі" заявили, що "Газпром" не виконав заявку "Нафтогазу" на постачання 22 лютого попередньо сплаченого газу, чим порушив тристоронні Брюссельські угоди.

Єврокомісія наполягає на неухильному виконання "зимового пакету" газових домовленостей.

Зазначимо, переговори відбудуться за київським часом.

Нагадаємо, 23 лютого в «Нафтогазі» заявили, що «Газпром» не виконав заявку «Нафтогазу» на постачання 22 лютого попередньо сплаченого газу, чим порушив тристоронні Брюссельські угоди.

«Замість замовлених у рамках контракту 114 млн. куб. м газу «Газпром» поставив лише 47 млн. кубічних метрів. «Нафтогаз» вважає це невиконання заявки порушенням як контракту на постачання газу між компаніями, так і тристороннього юридично зобов'язуючого протоколу, підписаного міністром енергетики Росії Олександром Новаком, єврокомісаром з енергетики Гюнтером Еттінгером і міністром енергетики України Юрієм Проданом 30 жовтня 2014 року в Брюсселі», – говориться в повідомленні компанії.

У «Нафтогазі» відзначили, що повідомлення про порушення контракту і Брюссельського тристороннього протоколу було направлене 23 лютого до Кабінету міністрів України, Єврокомісії та секретаріату Енергетичної співдружності в рамках процедури швидкого реагування.