Космічний апарат "Розетта" направили до поверхні комети Чурюмова-Герасименко. Про це повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).
«Наступна зупинка – 67P/Чурюмова-Герасименко», – йдеться в повідомленні ESA в Twitter.
End of #CometLanding Collision Burn confirmed at 20:51:39 UTC, duration around 208s. Next stop #67P! @ESA_Rosetta pic.twitter.com/plInSpVXcf
— ESA Operations (@esaoperations) 29 вересня 2016 р.
Зіткненням із небесним тілом завершиться місія, яка тривала понад 12 років.
Як уточнює агентство, зіткнення з кометою має відбутися вдень 30 вересня.
Зіткнення апарата з небесним тілом транслюватиметься в прямому ефірі. Раніше ESA опублікувало відеоролик, на якому змоделювали керований спуск «Розетти» до комети.
- Читайте також: NASA створило підрозділ для захисту Землі від астероїдів
«Розетта» – космічний апарат, призначений для дослідження комети. Його запустили 2 березня 2004 року зі космодрому у Французькій Гвіані, він вийшов на орбіту комети Чурюмова-Герасименко в серпні 2014 року. «Розетта» летіла за 67P протягом 6 млрд кілометрів і стала першим космічним апаратом, якому вдалося вийти на орбіту комети. У листопаді 2014 року на поверхню небесного тіла приземлився відстикований від «Розетти» зонд Philae, якому вдалося взяти проби ґрунту з комети і передати їх на Землю.
Однак незабаром зв'язок із зондом припинився. Вчені пояснили це тим, що він опинився в тіні і не зміг зарядити свої акумулятори. У червні 2015 зонд Philae подав сигнал, а 5 вересня 2016 року «Розетта» виявила його на поверхні комети і сфотографувала.
Вчені вирішили завершити місію «Розетти», оскільки комета Чурюмова-Герасименко наближається до межі Сонячної системи, і сонячні батареї апарата більше не зможуть заряджатися