Смоленська катастрофа. У Польщі заявили, що РФ могла підробити “чорні скриньки” Ту-154М

4 Вересня 2018, 16:17

Голова підкомісії з розслідування смоленської авіакатастрофи Антоні Мацєревич повідомив, що Росія могла підробити бортові самописці польського літака Ту-154М, який розбився під Смоленськом у квітні 2010 року, унаслідок чого загинув польський президент Лех Качинський. Про це у вівторок, 4 вересня, пише "Польське радіо".

 

Мацєревич наголосив, що російська сторона зареєструвала в протоколі виявлені чотири "чорні скриньки", однак у Ту-154М немає чотирьох бортових самописців.

 

"Існує припущення про те, що "чорні скриньки" були підроблені. Наявність двох пар подібних, але таких, що відрізняються "чорних скриньок", наводить на думку те, що йдеться про підробку", – заявив екс-міністр національної оборони Польщі.

 

За його словами, якщо росіяни не погоджуються з цим, то Міжнародна організація цивільної авіації повинна втрутитися в розслідування. Так, Мацєревич підкреслив, що ICAO повинна вжити заходів, які змусять Росію виконати необхідні процедури під час розслідування Смоленської катастрофи.

 

"Роботи (смоленської підкомісії – Ред.) постійно продовжуються, ми завершуємо реконструкцію уламків, зроблених на підставі світлин", – повідомив він.

 

Крім того, Мацєревич зазначив, що Національний авіаційний науково-дослідний інститут у США опрацьовує відтворення перебігу подій.

 

Як повідомлялося, 16 липня в Польщі повідомили, що Росія перешкоджає розслідуванню обставин Смоленської катастрофи, унаслідок якої загинув президент Польщі Лех Качинський. Однак 31 липня стало відомо, що прокурорам Польщі дозволили приїхати на місце Смоленської катастрофи.

 

Нагадаємо,  11 квітня в Польщі повідомили, що літак Ту-154М, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року із президентом Польщі Лехом Качинським на борту, був знищений унаслідок щонайменше двох вибухів. 

 

10 квітня голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною загибелі членів делегації на чолі з колишнім президентом Лєхом Качинським став вибух на борту літака Ту-154М. 

 

9 квітня речниця Національної прокуратури Польща Єва Бялик заявила, що під час проведення ексгумації та судмедекспертизи тіл 77 жертв Смоленської катастрофи виявили 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв.  Зазначається, що було виявлено підміну двох тіл. Так, у гробах виявлено багато сторонніх предметів: гумові рукавички, пакети, пляшки, флакони дезінфікуючих речовин та інші речі. Зокрема, у 90% випадків документація з проведення судмедекспертиз жертв в РФ містить явні помилки. Загалом у дослідженні було розглянуто понад 800 зразків, зібраних під час аутопсії, проведеної в Москві. Польські експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл загиблих, підготували генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Лабораторії в Великій Британії, Італії та Північній Ірландії повинні провести фізико-хімічні експертизи на наявність слідів вибухових матеріалів.

 

Додамо, що літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.