Смоленська авіакатастрофа. Комісія виявила ознаки вибуху лівого крила літака

9 Серпня 2017, 16:47

Ліве крило літака президента Качинського, що розбився в квітні 2010 року в небі під російським Смоленськом, має ознаки вибуху, а руйнування почалося ще до зіткнення з березою. Про це з посиланням на звіт підкомісії на чолі з доктором Казимижем Новачиком повідомляє Польське радіо.

Згідно з повідомленням, 25 липня 2016 року у засіданні підкомісії, що веде нове розслідування у справі Смоленської катастрофи, погоджено позицію у справі часу і попередніх причин розпаду лівого крила Ту-154М. Згідно з висновком розслідувачів, ліве крило президентського Ту-154М зруйнувалося на так званій ділянці Бодіна, проте це сталося не через зіткнення з березою. Крім того, руйнування крила почалося ще до зіткнення з деревом – у Польщі вважають, що "численні руйнування лівого крила Ту-154М мають ознаки вибуху".

Читайте також: Смоленська катастрофа. МЗС Польщі розсекретило документ щодо співпраці з РФ

Нагадаємо, Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи. Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування. 21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Антоній Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.