Сміттєзвалище під Львовом, де загинули троє комунальників, вирішили назавжди закрити

2 Червня 2016, 15:37

Великогрибовицька сільська рада вирішила з 1 червня повністю закрити Грибовицьке сміттєзвалище, де загинули троє рятувальників. Про це 2 червня розповів сільський голова Великих Грибович Ігор Питель.

За його словами, місцеві мешканці вже заявили, що не пропустять на сміттєзвалище жодної машини зі сміттям не лише зі Львова, але й з інших населених пунктів.

«Судячи з того, що говорить громада і яким є рішення сільської ради – з 1 червня на постійно закрити сміттєзвалище – сподіватись на подальший вивіз сміття на Грибовицьке сміттєзвалище не варто. Рішення сільської ради було прийнято на вимогу громади. Були депутати, були місцеві мешканці», – сказав він.

Ігор Питель зазначив, що у своєму рішенні депутати керувалися постановою головного санітарного лікаря Львівщини ще від 2004 року.

Він також додав, що Львівська міська рада не проводила жодних перемовин з громадою і владою с. Великі Грибовичі.

«Наразі жодних нарад про те, що далі робити, не було. Взагалі нічого. От коли сталася трагедія, то жодних переговорів, жодних нарад з цього приводу не було. Ми спілкувалися з ними тільки виключно в частині рятувально-пошукових робіт і ліквідації аварії. Іншого спілкування не було», – сказав Ігор Питель.

Нагадаємо, раніше мер Львова Андрій Садовий заявив, що Грибовицьке сміттєзвалище підпалили, а подальший обвал сміття стався унаслідок гасіння пожежі.

Як повідомлялося, пожежа на території сміттєзвалища в с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівщини сталася 29 травня. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям.

Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а пошуки еколога 1 червня були припинені через загрозу нового зсуву. Зранку 2 червня пошуки зниклого на сміттєзвалищі комунальника були відновлені.