Смертельна ДТП у Харкові. Суд арештував майно автошколи, де навчалася Зайцева

10 Вересня 2018, 20:51

Київський районний суд Харкова дозволив арештувати майно ПП "Транстур", де навчалася фігурантка смертельної  ДТП Олена Зайцева, яке правоохоронці вилучили під час обшуку 27 серпня. Відповідна ухвала суду опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

 

Зокрема, суд дозволив арештувати виписку з банку  ПП "Транстур" у період з 2 жовтня по 27 листопада 2015 року та протокол групи екзаменаційної комісії навчального закладу з підготовки та перепідготовки водіїв.

 

Як зазначається, 28 серпня до суду надійшло клопотання слідчого Байрамова А.З., погоджене з прокурором Дзюбою І.О., про накладення арешту на майно, що належить ПП "Транстур", вилучене під час обшуку 27 серпня.

 

Повідомляється, що серед такого майна можуть бути гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Також речовими доказами можуть бути і документи.

 

У клопотанні слідчий вказав, що у ході досудового розслідування з'ясовуються обставини проведення ПП "Транстур" навчання водіїв категорії "В", в тому числі Зайцевої в період з  2 жовтня по 27 листопада 2015 року. За даними слідства, підозрювана могла не відвідувати заняття, оскільки перебувала у цей час за кордоном.

 

Наголошується, що слідчі виявили факти неналежного виконання посадовими особами ПП "Транстур" посадових обов'язків з організації учбового процесу, "що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян".

 

Як повідомлялося, 27 грудня 2017 року у Харкові правоохоронці виділили в окреме кримінальне провадження матеріали щодо автошколи, в якій навчалася підозрювана у скоєнні смертельної ДТП Олена Зайцева.

 

Нагадаємо, ввечері 18 жовтня 2017 року в Харкові сталася ДТП у центрі міста, унаслідок якої загинули шестеро людей. Жінку, яка була за кермом Lexus, що в'їхав у натовп, відразу затримали. 20 жовтня Київський райсуд Харкова на два місяці взяв під варту Олену Зайцеву, обвинувачену в скоєнні смертельної ДТП.

 

Водієві Volkswagen Touareg Геннадію Дронову, який був другим учасником смертельної ДТП, оголосили підозру. 6 листопада. Згодом Київський районний суд Харкова ухвалив рішення взяти Дронова під варту.

 

Сама ж Олена Зайцева згодом визнала свою провину та заявила, що готова понести будь-яке покарання. Також про пом'якшуючі обставини заявляла адвокат Зайцевої. Зокрема, її рідні відправили банківські перекази сім'ям загиблих в аварії. Проте батьки загиблих повернули гроші після того, як чеки від благодійних внесків слідство почало додавати до матеріалів справи. Як повідомляє ТСН, після щирого розкаяння, вони, за словами адвокатки Зайцевої, можуть стати свідченням добровільного відшкодування збитків. Це вже відразу дві пом'якшувальні обставини, які можуть зменшити кількість років у вироку. Адвокат Зайцевої Юлія Козир повідомила, що день перебування в СІЗО вважається день відбування покарання після вироку. Після того, як пройде половина терміну, Олену можуть відпустити умовно-достроково.