«Слуга народу» на Луганщині. Коли за сварками не видно роботи

Політика
2 Жовтня 2020, 13:29

 

На сайті Команди Зеленського зазначено, що офіційним представником «Слуги народу»  у Луганській області є народний депутат Максим Ткаченко. Його діяльність була активною взимку та навесні 2020 року.

 

У червні 2020 року Ткаченко активно працював на Луганщині, зібрав команду однодумців серед громадськості міст області, які на майбутніх місцевих виборах мали б представляти партію «Слуга народу». Також нардеп провів низку зустрічей з місцевою владою та керівниками великих підприємств, де цікавився проблемами та пропонував через звернення на ім’я нардепа долучитися до розв’язання питання.

 

Читайте також: Нові люди, старі еліти. Чи вірять на Донбасі в зміну влади на місцях

 

Потім Ткаченко різко перестав відвідувати область. Багато хто пов’язує це з його іншою спеціалізацією – організацією концертної діяльністі (до обрання нардепом Ткаченко був концертним директором Тіни Кароль та продюсером гурту «БеZOбмежень» – Ред.). Він не з’явився в області навіть наприкінці літа, коли всі почали готуватися до передвиборчого процесу.

 

Сварка Гайдая з Ткаченком

 

За однією з версій, поведінка Ткаченка спричинена сваркою з очільником Луганської області Сергієм Гайдаєм. Гайдай призначений президентом, тому також представляє на Луганщині інтереси «Слуги народу». Природно було б їм діяти разом злагоджено та одностайно. Однак сутички між ними тільки загострюються.

 

Суперечки почалися навесні 2020 року, коли народний депутат Ткаченко звернувся до правоохоронних органів з вимогою розібратися у неякісному ремонті доріг на Луганщині, яку провели під гаслами програми «Велике будівництво», ініційованої президентом Володимиром Зеленським.

 

Ткаченко зауважив, що ремонт дороги Нова Астрахань – Боровеньки виконаний не належним чином, а гроші, які виділили на ремонт, витрачають марно. Тобто він поставив під сумнів прозору роботу очільника Луганської військово-цивільної адміністрації (ЛВЦА).

 

Читайте також: Пустеля замість териконів. Екологічна катастрофа на Донбасі

 

Гайдай зауважив, що ніякого відношення до вказаних робіт не має, бо очолив Луганщину наприкінці жовтня минулого року. А договір на ремонт дороги був підписаний 30 вересня 2019 року іншим головою області Віталієм Комарницьким.

 

Пізніше Ткаченко разом з колегою, народним депутатом Русланом Горбенком, звинуватили Гайдая у розтраті бюджетних коштів. Приводом стала купівля недобудованої аварійної будівлі без даху та половини вікон для потреб переселенців.

 

Ціна будівлі у Кремінній на момент купівлі у сім разів перевищувала первісну ціну. Гроші були виділені Німеччиною на житло для переселенців Донбасу.

 

Нещодавно Ткаченко виклав у соцмережі відео, де пообіцяв розказати всі подробиці сварки з очільником ЛВЦА після місцевих виборів.

 

Хто керує виборами на Луганщині

 

Голова ЛВЦА за час відсутності Ткаченка встиг ініціювати введення військово-цивільних адміністрацій на території до 10 км від лінії розмежування та скасування місцевих виборів у низці громад. Також нібито за сприяння очільника обладміністрації змінили керівника ланки партії «Слуга народу» на Луганщині та призначили начальника виборчого штабу. Офіційних даних про це поки що немає.

 

Керівником партії в регіоні є народний депутат Олексій Кузнєцов. Той самий, якого нещодавно шукали представники партії Шарія у Сєверодонецьку та зібрали 100 підписів за його відкликання.

 

Читайте також: Розбуджені війною

 

Начальником виборчого штабу «Слуги народу» в Луганській області призначили Олександра Іванова – помічника-консультанта нардепа Кузнєцова. За фахом Іванов юрист, проте офісу, за вказаною на Юридичному порталі адресою, не існує.

 

Ображений Ткаченко

 

Максим Ткаченко каже, що ніякого відношення до місцевих виборів на Луганщині його команда не має.

 

«Команда Максима Ткаченко, яка займалася виборчим процесом на президентських та парламентських перегонах минулого року, у місцевих виборах участі брати не буде. Серед кандидатів, яких представлять на конференції по висуванню кандидатів від «Слуги народу» до місцевих рад Луганщини, немає жодної людини з Команди Ткаченка», – зазначив він у відеозверненні. Окрім того, Ткаченко запрошував усіх охочих прийти до приймальні у Сєверодонецьку 25 вересня та особисто поспілкуватись із ним.

 

За кілька днів Ткаченко, посилаючись на спотворення власних слів журналістами, змінив плани. У наступному відеозверненні він вирішив відвідати Луганщину не раніше 25 жовтня, аби «не давати приводу для дешевих фейків про розкол у партії». Точні причини невідомі, але можна припускати, що відтермінування приїзду пов’язане зі сваркою з очільником області.

 

Читайте також: Чому одіозна Неля Штепа знов балотується на посаду мера Слов’янська

 

Нардеп у відеозверненні упевнено підкреслив: «Місцевими виборами на Луганщині займаються народний депутат Олексій Кузнєцов, начальник штабу Сергій Іванов та керує усім очільник ЛВЦА Сергій Гайдай». Тобто він поклав повну відповідальність за хід виборчого процесу на перелічених людей або ж його просто не допускають до участі у виборах.

 

Передвиборча робота на Луганщині

 

Тим часом «слуги» на Луганщині почали активно вести свою діяльність лише на початку вересня. Політична сила виклала план покращення економічного стану регіону за пріоритетами та підкреслила, що головним завданням є докладання максимуму зусиль аби регіон перестав асоціюватися з війною.

 

Окрім того, єдність партійної ланки «Слуги народу» з очільником Луганської області вже не підлягає сумніву. Своїми досягненнями вони називають втілення у життя програми Зеленського «Велике будівництво». Зазначають, що зовсім скоро буде збудовано новий спортзал та шкільний стадіон у Станиці Луганській. Тепер СН на Луганщині впевнено цитує Гайдая з заявами типу: «Світовий банк має намір фінансувати ремонт доріг та розвиток інфраструктури».

 

Єдність очільника області та партійної ланки на Луганщині відновлено, але неофіційно і без пояснень. Існує припущення, що «Команда Ткаченка» не влаштовувала Гайдая через власну допитливість та правозахисну діяльність. Кузнєцов та Іванов, натомість, працюють повністю під контролем голови ЛВЦА.

 

Багато хто припускає, що Гайдай разом з Івановим «продає місця у виборчих списках місцевим елітам». Той самий Ткаченко у Telegram звинуватив Іванова, що списки «слуг» формують, включаючи людей з «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ) та «Європейської солідарності» (ЄС) та назвав голову штабу «пройдисвітом і зрадником».

 

Як приклад можна навести реєстрацію на посаду Рубіжанського міського голови від партії «Слуга народу» Олександра Якуніна, який на місцевих виборах 2015 року був обраний депутатом від партії Опозиційний блок. Якунін працює директором з охорони праці та спецрежиму на підприємстві «Зоря», товаришує з Олександром Чернецовим від ОПЗЖ та є ексзаступником колишнього міського голови Рубіжного Сергія Хортіва.

 

Окрім того, у новостворених військово-цивільних адміністраціях Лисичанська та Сєверодонецька лишилися заступники з-поміж висунутих від Опоблоку у 2015 році. Це також посилює підозри про зв’язки Гайдая з місцевою ОПЗЖ.

 

У порівняно новій партії «Слуга народу» маємо старі обличчя. З яких причин Зе-команда обрала саме цих людей, напевне не відомо. Можна припустити, що вони є хорошими менеджерами та авторитетними у своєму регіоні людьми, або ж просто мають місце домовленості.

 

Якби партія «Слуга народу» системно працювала на Луганщині весь час, починаючи з президентських виборів, а не витрачала час на сварки – можливо б не довелось шукати впізнані обличчя серед членів інших партій.