Словаччина пропонує Україні своїх фахівців для уряду

27 Листопада 2014, 21:18

Словаччина готова надати своїх фахівців для роботи в українському уряді. Таку заяву зробив посол Словацької Республіки в Україні Юрай Сівачек.

"Така можливість вже обговорювалося раніше на різних рівнях між нашими країнами, адже Словаччина має досвід трансформації, ми все це проходили на практиці, коли переходили від старої соціалістичної системи державного управління до європейської", – заявив він.

За словами дипломата, тепер відповідь – за українськими законодавцями, адже чинні закони наразі забороняють іноземцям обіймати державні посади.

Сівачек вважає, що обидві сторони могли б знайти взаємоприйнятні підходи, залучаючи словацьких експертів, зокрема і в питанні фінансування такого проекту. Наприклад, це можна буде зробити шляхом створення відповідних міжнародних фондів.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко вже заявив, що ініціюватиме відповідні законодавчі зміни з метою залучення іноземних громадян для роботи на керівних посадах в уряді України. Він також запропонував призначити іноземного фахівця на посаду голови Національного антикорупційного бюро.