Словаччина не визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели

7 Лютого 2019, 14:09

Словаччина відмовилася визнати лідера опозиції у Венесуелі Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни, приєднавшись до Італії у порушенні скоординованих дій країн ЄС та США. Про це повідомляє Euractiv.

 

Зокрема, близько 20 держав ЄС, включаючи Британію, Німеччину, Францію та Іспанію, відгукнулись на заклик США і визнали Гуайдо тимчасовим лідером Венесуели, заявивши, що він повинен організувати нові президентські вибори.

 

Так, минулого тижня МЗС Словаччини зазначило, що Братислава вважає Гуайдо єдиним легітимним представником свого народу, і закликало до нових виборів.Однак на засіданні уряду в середу, 6 лютого, дипвідомтсво не змогло отримати підтримку цієї позиції у двох із трьох коаліційних партій.

 

Наголошується, що лідер правлячої партії "Смер" Роберт Фіцо заявив, що ситуацію у Венесуелі він бачить як спробу скинути існуючий уряд і поставити на чолі держави маріонетку.

 

"Словаччина повинна діяти в рамках принципів міжнародного права", – повідомив Фіцо.

 

Крімт того, молодший партнер коаліції, Словацька національна партія (SNS), також заявила, що Словаччина повинна залишатися нейтральною. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила про визнання Берліном Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. 

 

Президент Венесуели Ніколас Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

Нагадаємо, 31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

29 січня Верховний суд Венесуели ухвалив рішення про замороження банківських рахунків та введення заборони на виїзд із республіки Гуайдо.

 

28 січня адміністрація США вирішила ввести санкції проти венесуельського державного нафтового концерну PdVSA.

 

Також військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни.

 

Раніше ЄС  закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян  приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.