Слідство знайшло зв’язок “дніпропетровських терористів” з опозицією

8 Серпня 2012, 10:59

"Правоохоронці вважають, що ті отримували від Соколова по 6000 гривень у місяць за консультаційні послуги. Крім того, вивчаються зв’язки Соколова з екс-конгресменом США Джимом Слетері, який  бере активну участь у процесі Юлії Тимошенко", – пише видання. Крім того, розглядається питання про можливе лобіювання через Соколова якихось американських інтересів в цій справі.

Як випливає з матеріалів справи, народний депутат не заперечує, що Сукачов і Рева працювали на нього у 2011 році в якості консультантів чи політологів для проведення майбутньої виборчої кампанії 2012 року. Однак пізніше через свого помічника нардеп відмовився від їхніх послуг у зв'язку зі зміною виборчих планів.

Шеф слідства СБУ Іван Дерев'янко підтвердив існування таких матеріалів у справі.

"Дійсно, в ході розслідування кримінальної справи про вибухи було встановлено, що депутат Соколов наймав нині обвинувачених у справі про тероризм, пов'язаних з вибухами в Запоріжжі, Харкові та Дніпропетровську, в якості своїх політологів", – сказав він.

"Встановлено також, що він виплачував їм певні суми. В електронній переписці обвинувачених містилися також різні сценарії підняття іміджу згаданого народного депутата в ході передвиборчої боротьби", – розповів Дерев'янко.

Сам депутат Соколов заявив, що консультантів і позаштатних політологів наймав його штатний політолог.

"Я їх прізвищ та імен не знаю. Одне тішить: що наші правоохоронці врятували місто від цього лиха, від тероризму. Слава богу, що їх заарештували. З конгресменом Слетері я мав щастя спілкуватися на суді у Юлії Володимирівни. Познайомився з ним, як з особою, яка проявляє в якійсь мірі інтерес до демократичних процесів в Україні. Про його можливу лобістську діяльності мені нічого не відомо ", – сказав Соколов.

Нагадаємо, в СБУ прогнозують, що досудове слідство у справі "дніпропетровських терористів" буде завершено вже наступного тижня.

27 квітня вдень у Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи. Постраждала31 особа (у тому числі 10 підлітків).

31 травня керівництво МВС і Генпрокуратури заявило про те, що затримані двоє підозрюваних, які нібито вимагали $4,5 млн, в іншому випадку обіцяли продовжити здійснення вибухів. 1 червня стало відомо, що затримано ще двох осіб. Всі вони за рішенням суду арештовані для проведення розслідування. Як пізніше з'ясувалося, один з них – старший викладач кафедри політології Дніпропетровського національного університету В.Сукачов, другий – асистент цієї ж кафедри В.Федоряк.

11 червня голова СБУ Ігор Калінін повідомив, що чотирьом затриманим у Дніпропетровську за підозрою в серії вибухів 27 квітня пред'явлено звинувачення за статтею "Терористичний акт".